Būstas

Baldakimai

Baldakimai – tai tokios puošnios užuolaidėlės, skirtos vaikų lovelių papuošimui, tuo pačiu gali pasitarnauti kaip apsauga nuo vabzdžių. Tokios užuolaidos gali būti ir naudojamos ir virš suaugusių žmonių lovų, tačiau tokia mintis nelabai pratikuojama šiais laikais. Tokios užuolaidos virš lovų labiau primena pasakų laikus, labiau asocijuojasi, kad jos skirtos tik turtingiems žmonėms ir simbolizuoja prabangą. Na o dabar, tokios užuolaidos virš lovų, grįžta vėl į madą ir apgaubia savo šiluma mūsų mažuosius. Žiemą užuolaidos apsaugo nuo šalčio, o vasarą – nuo vabzdžių.

Mažoms, vaikiškoms lovelėms tokios užuolaidos suteikia be galo gražų vaizdą, šilumos pojūtį. Dažniausiai jie derinami prie pačio kambario spalvos ir prie patalynės spalvos. Taip pat vadovaujamąsi ir skoniu. Juk kiekvienas turi savo skirtingą skonį ir mėgstamas spalvas, todėl ir renkantis baldakimus, pageidaujama, kad būtų gražu. Tokios užuolaidos lovelėms siuvamos iš tiulio, medvilnės. Svarbiausia, kad medžiaga lengvai kristų. Audinį galima derinti ir su kambario užuolaidų spalva, jos suteiks jaukumo visam kambariui. Tai gali būti spalvotas ar  vienspalvis audinys, su pagražinimais, nėriniais, ornamentais.Svarbiausiai, kad jis jums patiktų ir būtų puošnus.

Vaiko lovytę papuošus užuolaidiniu audiniu, kūdikis atrodys, kad miega pasakų šalyje, kur aplink yra tik grožis ir gėris bei saugumas. Patys vaikų tėveliai, kurie yra įsigiję baldakimus ir kais puošia vaiko lovele,   yra labai patenkinti. Jie papuošia kambarį, minimaliai apsaugo vaiko lovelę nuo triukšmo, taip pat apsaugo ir nuo kaitrios saulės šviesos, yra labai lengvai skalbiami. Pirmiausiai tėvai įvertina baldakimų grožį,kad tai labai gražiai puošia kambarį, o be to įvertina ir kitus teigiamus dalykus, tai – apsauga nuo skersvėjo ir saulės, nuo uodų ir musių. Kas turėjo įisigiję užuolaidėles vaiko lovelei, rekomenduoja ir kitiems įsigyti.