Būstas

Balkonu stiklinimas

Įdomus balkonų stiklinimas ir dekoravimas

 

Balkonu stiklinimas
Balkonu stiklinimas

Balkonu stiklinimas taip pat gali būti namų puošmena, jeigu tik mokama originaliai pasinaudoti priemonėmis ir kūrybingomis idėjomis. Pastaruoju metu, besilankydamas įvairiose Europos šalyse, pastebėjau daug keistų ir įsimintinų balkonu, kurių stiklinimas man padarė neišdildomą įspūdį bei įkvėpė. Tad dalinuosi su jumis savo atradimais – galbūt ką nors jie irgi paskatins imtis veiksmų ir pakeisti, dar labiau išgražinti savo aplinką.

Gėlės ir žiedai

Vienas iš dažnesnių atvejų Europoje, tačiau vis tiek labai retas Lietuvoje – tai balkonu stiklinimas gėlių dekoracijomis. Jis nebūtinai visada turi būti iškart akivaizdžiai pastebimas, tačiau smagiau patiems balkonu savininkams, kai galima pasididžiuoti atkreiptu visuomenės dėmesiu.

Tad kaip atrodo tos gėlės, kuriomis stiklinimas neužtrunka ilgai, tačiau sukuria tikrai puikų efektą? Gėlės skleidžiasi stikluose, beveik vitražo principu jos išsidėlioja nuo stiklo apačios, iki pabaigos. Toks balkono stiklinimas, jeigu darbas nevyksta labai dideliame aukštyje, netgi gali tapti maloniu visos užsiėmimu. Specialiose dailės prekių parduotuvėse galima įsigyti dažų, skirtų piešimui ir dailei ant stiklo. Jie lengvai naudojami, nenusitrina, yra atsparūs drėgmei ir atmosferos pokyčiams, saulei.

Todėl labai lengvai galima tiesiog su visa šeima užsiimti tokiais menais. Tereikia visiems susirinkti ir imti spalvinimo. Kai kurie dažai yra patys kuriantys neįtikėtinus efektus: sendinimo, 3D ir pan. Tad jūsų balkonu stiklinimas gali būti išmargintas pačiomis gražiausiomis gėlėmis.

Dirbtinės akys

Neaišku, kokios yra užsienyje tokių balkonu stiklinimas kainos, tačiau pastebėjau du prabangius namus, kurių balkonai atrodė kaip imituotos namų akys. Jos buvo mėlynos, turėjo juodas blakstienas. Tai tikrai hipnotizuojantis vaizdas, nes sukuriama imitacija, kad namas yra gyvas, jis gali tave matyti pro akis – balkonus. Manau, kad toks balkonu stiklinimas Kaune sukurtų tikrai daug neįprastų miesto gyventojų reakcijų, tačiau kartu paskatintų žmones dar labiau rūpintis savo nekilnojamojo turto išvaizda.

Esu matęs ir kitokių akių, toks balkonu stiklinimas Klaipedoje puikiai derėtų, namuose, kurie žiūri tiesiai į jūrą ar į uostą. Kaip atrodo tokio darbelio rezultatas? Tiesiog balkonas yra paliekamas paprastas, neįstiklintas, tačiau aplink jį yra išdažoma įvairiomis spalvomis, taip sukuriama imitacija, kad namas žiūri į tave stiklinėmis akimis.

Spalvos ir ryškumas

Balkonu stiklinimas Vilniuje kainos atžvilgiu kartais prilygsta kai kurių Europos miestų stiklinimų kainoms. Tačiau skirtumas tas, kad Europoje teko pastebėti ir kitokių panašių atvejų, kai paprastus namus papuošia iš tiesų įspūdingai atrodantys margi balkonai. Tai gali būti ryškiai žali arba ryškiai raudoni balkonai. Ypač tada, kai vyksta balkonu renovacija, kaip ir visų namų daugiabučių renovavimas pagal Europos Sąjungos planus, manau, kad galima daug pakeisti.

Kartais negaliu patikėti, iš kur žmonės gauna tiek daug kūrybingų minčių, ir kaip entuziastingai jie jas įgyvendina. Tarkime vien kūrybiškesnis balkonu stiklinimas Mazeikiuose galėtų itin pakeisti miesto panoramos vaizdą, pagražinti architektūros bendrą vaizdą. Tai suteiktų daugiau puošnumo miestui.

Dažnai pastebiu, kad balkonu stiklinimas Vilniuje ar kitose erdvėse yra išnaudojamas kaip reklamos plotai. Labai patogu ant didelio balkono iškabinti savo reklamą – taip ji tampa matoma visiems. Įdomu tai, kad dėl tokios reklamos reikėtų kalbėtis dėl savivaldybės, tartis su valdžia, tačiau paprastas sodresnių spalvų panaudojimas tokio leidimo nereikalauja.

Tad noriu paskatinti miestų gyventojus atkreipti dėmesį į neišnaudotas architektūros dekoro detales, siūlau visada paieškoti kūrybiško ir gražaus sprendimo. Jeigu truks įkvėpimo – jo semkitės stebėdami užsienio šalių patirtis.