Gyvename informacijos amžiuje. Įmonės sprendimų priėmimui naudoja informaciją apie socialinę, politinę padėtį kiekvienoje šalyje ir kiekviename mieste. Šiandieninės galimybės leidžia nesunkiai surinkti informaciją ir apie kiekvieną individą ir priimti sprendimą dėl paskolos suteikimo ar draudimo. Šiame straipsnyje papasakosime, kokią informaciją dažniausiai surenka draudimo kompanijos ir bankai.
Pajamos. Kiekvienai su finansinėmis paslaugomis susijusiai įmonei yra svarbu jūsų finansinė padėtis. Pajamos yra vienas iš svarbiausių rodiklių. Dažnai tiek bankai, tiek draudimo kompanijos, tiek kitos su finansinėmis paslaugomis susijusios kompanijos savo paslaugas pritaiko būtent tai, kokias pajamas gauna jų klientai.
Aukštesnes pajamas gaunantiems žmonėms dažniausiai yra siūlomos išskirtinės ir brangesnės paslaugos, kurios kitiems žmonėms net nėra aktualios. Vienas iš pavyzdžių: išskirtinės banko kortelės. Jų išvaizda ir pavadinimas simbolizuoja išskirtinę savininko padėtį visuomenėje ir suteikia papildomas nuolaidos prabangos prekių parduotuvėse.
Žmonėms, kurių pajamos yra mažesnės bankai ir draudimo kompanijos siūlo kitokius paslaugų paketus. Vienas iš geriausių pavyzdžių banko vykdyta reklaminė kompanija, kuri skelbė, kad atsiskaitymas banko kortele padeda sutaupyti. Kitas pavyzdys, į studentus nutaikytos reklaminės kompanijos, kurios skelbia, kad kreditas suteikiamas jauniems žmonėms, kurie pradeda savarankišką gyvenimą ar nori sumokėti už studijas.
Taip pat renkama informacija apie ankstesnius kliento finansinius įsipareigojimus. Ar buvo imti greitieji kreditai, paskolos namui ar automobiliui, ar buvo vėluojama grąžinti.
Šeimos sudėtis. Šeimos sudėtis yra labai svarbi tiek draudimo kompanijoms, tiek bankams. Šios organizacijos yra sukaupusios milžinišką kiekį informacijos apie buvusius klientus. Informacija apie juos padeda vertinti naujų klientų patikimumą ir galimybes. Būtent šeimos sudėtis yra vienas iš svarbiausių rodiklių. Draudimo kompanijos atskleidžia, kad jų duomenimis tvirtas šeimas ir vaikus turinčių žmonių gyvenimas dažnai būna ilgesnis nei tų, kurie šeimos nesukūrė, o jų pajamos yra stabilesnės. Taip pat šeimas turintys žmonės rečiau serga ir užsiima ekstremaliu sportu.
Sukauptas turtas. Kreditas dažnai yra išduodamas tik įvertinus žmogaus jau sukauptą turtą. Butas, namas, automobilis – visa tai gali tapti garantu bankui, kad jūs sugebėsite atiduoti savo pasiimtą paskolą. Taip pat užstatant šį turtą galima gauti geresnes paskolos sąlygas. Pavyzdžiui mažesnes palūkanas ar ilgesnį paskolos grąžinimo laikotarpį.
Sveikata ir ligos. Žmogaus būklė lemia ir jo finansinę padėti. Bankai ir draudimo kompanijos būtent dėl to siekia turėti kuo nuodugnesnę informaciją apie žmogaus sveikatą ir ligas. Bankai savo sutartyse net nurodo, kad kreditas suteikiamas tik pateikus teisingą informaciją apie sveikatą ir ligas, kuriomis serga ar sirgo paskolos ėmėjas. Nuslėpus šią informaciją ir vėliau jai paaiškėjus bankas gali pakeisti sąlygas ar pareikalauti grąžinti skolą. Tuo tarpu draudimo kompanijos laikosi tokios pačios politikos, nes ligos ir sveikata lemia draudimo įmokos dydį. Sveikam žmogui įmokos dažniausiai yra mažesnis.
Informacija internete. Dalies informacijos draudimo ir kredito kompanijos klausti negali, todėl turi susirasti pačios. Įprasta, kad įmonių vadybininkai patikrina informaciją apie klientus internete, todėl pirmiausia pasirūpinkite, kad informaciją internete apie jus būtų tik teigiama Kartais smulkmenos gali sumažinti tikimybę, kad gausite finansavimą. Pavyzdžiui, straipsnis internete apie jūsų skolas gali sutrukdyti gauti jūsų įmonei skolą.
Žinoma, visada yra ir kitų išeičių. Jei reikia pasiskolinti pinigų nedelsiant – išeitis greitieji kreditai. Kompanijos, kurios teikia greitųjų kreditų paslaugas teigia, kad jos netikrina savo klientų. Tiesa, už tai yra sumokama. Kiekvieną mėnesį šių kompanijų klientai turi sumokėti didesnes palūkanas.