Įvairenybės

Barzdaskutes

Kas atėmė darbą iš barzdaskučių?

Be šio prietaiso šiuolaikinis vyras neįsivaizduoja savo ryto. Barzdaskutes keliauja kartu net į keliones. Skutimasis – tai rytinė procedūra, kuri įgudus trunka vos kelias minutes. Mažai kas šiandien pagalvoja, kad nedidelė skutimosi mašinėlė, vadinamoji barzdaskute, kažkada būtų atrodęs kaip didžiausias stebuklas. Viduramžiais barzdaskučiai – chirurgai buvo medicinos darbuotojų luomo atstovai. Jie ne tik skusdavo barzdas, bet ir atlikinėjo nesudėtingas chirurgines procedūras. Apsilankyti pas barzdaskutį tuo laiku buvo taip, kaip šiandien kirpykloje. 

Trumpa barzdaskutės istorija

Dabartinė, kompaktiška, nedidelė barzdaskutė atsirado visai neseniai. Tiesiog technikos stebuklas, kad dabar jai nereikia net ir elektros laido, užtenka elementų.

Rodos, visai nesenoje praeityje, barzdai ir ūsams skusti buvo naudojamas skustuvas. Tai specialus peilis, kuris turi būti ypač aštrus. Po skutimosi skustuvui reikalinga speciali priežiūra. Jo negalima naudoti kasdien, nes medžiaga, iš kurios gaminami skustuvai, turi „pailsėti“. Dėl šios priežasties iki XX amžiaus populiari dovana buvo skustuvų rinkiniai – kiekvienai savaitės dienai po vieną.

Barzdaskutes skustuvus pakeitė ne iškart. Kiek vėliau atsirado skutimosi peiliukai, kurie sumažino skustuvų populiarumą. O dar mažiau jų liko, kai atsirado elektrinės barzdaskutes. Klasikinius skustuvus retai naudoja ir profesionalūs kirpėjai. Skutimasis tokiu būdu užima daug laiko, reikia specialių įgūdžių, dėl to ši priemone šiandien naudojasi tik entuziastai.

Šiuolaikinės barzdaskutes: kaip išsirinkti?

Dar neseniai, renkantis skustuvus, pagrindinis kriterijus buvo medžiaga, iš kurios gaminami, o pasirinkimas buvo apribotas vienu metalu – plienu. Šiandien labai greitai galime pasiklysti ilgoje barzdaskučių lentynoje. Beveik kiekvienas elektros prekių gamintojas savo gaminių asortimente turi ir šį, nepamainomą prietaisą, skirtą vyrams. Barzdaskutes kainos taip pat įvairios, tačiau tai ne vienintelis kriterijus, renkantis šį daiktą.

Kokia barzdaskutė tinkamiausia, geriausiai padiktuoja veido oda. Jei oda jautri, rinktis reikia iš specialių modelių. Barzdaskutes jautriai odai turi turėti kuo daugiau skutimosi judesių per minutę. Turėtų būti ne mažiau kaip 8800 apsisukimų, tačiau galima rasti ir dar daugiau. Greičiau besisukantys barzdaskutes peiliukai staigiau išrauna plaukelius, todėl oda mažiau sudirginama. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad rotinės bazdaskutes (būtent tokios yra barzdaskutes Philips) švariau skuta, tyliau veikia, ilgiau tarnauja ir mažina alergijos tikimybę metalui, kitaip nei tinklelinės barzdaskutes. Taip pat ir linijinės barzdaskutes Braun yra tinkamos jautriai odai, nes turi mažiau dirginančių savybių, daugiau apsisukimų. Ir jautriai odai, ir ne tokiai jautriai odai svarbu, kad barzdaskutes galvutes nebūtų pažeistos, nes kitu atveju galimi odos sužeidimai – įpjovimai, įdrėskimai.

Kur geriausia pirkti?

Vis labiau populiarėja apsipirkimai internetu. Barzdaskutes internetu taip pat parduodamos. Pirkimo procesas labai paprastas, užima mažai laiko. Tai patogu ir dėl kainos. Tikėtina, kad perkant internetu, mokėsite daug mažiau, nei rinkdamiesi barzdaskute parduotuvėje. Garantiją prekei gausite ir pirkdami parduotuvėje, ir internetu. Minusas, perkant internetu, yra tai, kad negalėsite gyvai apžiūrėti prekės, pačiupinėti, nuspręsti ar patogi forma laikymui rankoje (o tai, kalbant apie barzdaskutes, yra labai svarbu). Sprendimas tokiai problemai yra vienintelis. Išsirinkę patinkančią prekę interneto parduotuvėje, nuvykite į parduotuvę ir tą modelį apžiūrėkite gyvai. Arba atvirkščiai, išsirinkite parduotuvėje ir ieškokite kaip galima tokią barzdaskutę nusipirkti internetu.

Vis dar skeptiškai žiūrintiems į barzdaskutes, galima priminti, kad naudojant šią priemonę, išvengsite įpjovimų, įbrėžimų ir dėl to atsirandančių odos užkrėtimų, randelių. Nereikės naudoti skutimosi putų, nereikės dažnai pirkti skutimosi peiliukų, o tai padės ir sutaupyti.