Įvairenybės

Baseinai – pramoga ir priežiūra

Plaukiojimo nauda žmogaus organizmui žinoma nuo seniausių laikų: taisyklingai plaukiojant ne tik atsipalaiduojama, bet ir pasisavinama daugiau deguonies, gerėja kraujo ir medžiagų apykaita, sudeginama nemažai kalorijų. Šią naudą žino ir dauguma plaukiojimo mėgėjų, tad atsiranda vis daugiau žmonių, įsirengiančių baseinus nuosavuose namuose. Tačiau tam, kad galėtumėte ilgai džiaugtis baseino teikiamais privalumais, būtina tinkama jo priežiūra, pirmiausia – baseinų uždangos.

Baseino vieta: vidus ar laukas

Pats pagrindinis klausimas, nuo kurio pradedamas baseino įrengimo planavimas – kur – viduje ar lauke – geriausia įrengti baseiną. Tiek viena, tiek kita jūsų pasirinkta erdvė turi būti apsvarstyta. Ketindami įrengti baseiną lauke, atkreipkite dėmesį į tai, ar natūrali saulės šviesa pasieks jo vandens paviršių. Svarbu, kad vandens neužstotų jokie  pastatai ar kiti aukšti objektai. Toks patarimas skirtas norintiems sutaupyti – natūraliai saulės šviesai įšildžius baseino vandenį, nebereiks stengtis ir apmąstyti kitų baseino vandens pašildymo variantų. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog baseino uždengimas įrenginėjant lauko maudynių vietas yra ypač svarbus klausimas. Tam, kad baseinu lauko baseinu būtų galima naudotis nuo pavasario iki rudens vidurio, neužtenka tik pasistengti pašildyti vandenį. Būtina uždengti baseino paviršių, kad į jį neprikristų rudeninių lapų, žiedų ar kitų smulkių nešvarumų – taip galėsite ilgiau mėgautis pasiplaukiojimais baseine.

baseinu prieziura

Būdas užtikrinti baseino saugumą

Kad pasiplaukiojimai savame baseine būtų kuo malonesni, neužtenka pasirūpinti tai užtikrinančia kokybiška baseinų įranga. Vienas iš svarbiausių faktorių tiek viduje, tiek lauke įrengtiems baseinams – saugumas. Žinoma, linksmai papramogauti, maloniai praleisti laiką baseine ir šalia jo mėgsta visa šeima. Tačiau vaikai ar naminiai gyvūnėliai, palikti be priežiūros, gali sukelti itin nemalonių rūpesčių – įkritę į vandenį jie gali susižeisti ar pradėti skęsti. Kad pavyktų išvengti šios nelaimės, pasirūpinkite tinkamu baseino paviršiaus apsaugojimu. Pasirinkę Baremapool baseinų uždangos įrangą galėsite būti užtikrinti, jog jums pavyks išvengti pavojų prie baseino: baseino uždanga yra pakankamai tvirta, kad išlaikytų suaugusio žmogaus svorį. Šis prekinis ženklas yra absoliučiai patikimas, nes atitinka net griežčiausių Prancūzijos saugumo normų reikalavimus. Nedvejodami investuokite į tinkamą apsaugos įrangą. Juk baseinas – tai ramaus ir saugaus poilsio ir atsipalaidavimo nuo bet kokių rūpesčių vieta.

Švara – svarbiausia!

Baseino priežiūra yra vienas svarbiausių sėkmingų maudynių užtikrinimo aspektų. Rudenį bei pavasarį neuždengto baseino vandens kokybė gali suprastėti taip, jog jame nebebus įmanoma maudytis. Į vandenį prikritę lapai ir žiedai ar purvas gali visiškai užteršti vandenį, tad būtina jį apsaugoti. Pasirūpinkite funkcionalia baseinų uždengimo įranga – tai pats geriausias būdas išvengti nešvarumų. Pastebima, jog uždengus baseinų vandenį specialiomis uždangomis smarkiai sumažėja grybelių atsiradimo rizika, sienos apsaugomos nuo dumblių bei grybelių, vandenyje neatsiranda alergijas skatinančių mikroorganizmų. Be to, tokia baseinų priežiūra naudinga ne tik dėl nešvarumų mažinimo, bet ir kaip būdas sumažinti baseino eksploatavimo išlaidas. Baseinams skirtos uždangos padeda izoliuoti vandens šilumą – visą dieną saulės šviesos prišildytas baseinas palaiko šią temperatūra visą naktį, tad smagiomis maudynėmis galite džiaugtis iš pat ryto. Be to, taip sutaupysite ir elektros energijos – baseino neprireiks papildomai šildyti. Galėsite bent trumpam pamiršti apie brangias baseinų chemijos priemones, nes valyti savo baseiną teks kur kas rečiau. Akivaizdu, jog baseinų uždangos – tai puiki galimybė sutaupyti ir apsaugoti baseiną nuo žalingų mikroorganizmų.