Verslas / Ekonomika

Bitcoin ir skaitmeninės valiutos sistemos saugumas

Bitkoinai ir skaitmeninės valiutos sistemos saugumas

Nors galima drąsiai teigti, kad bitkoinai ar bet kuri kita skaitmeninė valiuta yra ateities finansinė priemonė, negalime užsimerkti ir pro akis praleisti fakto, kai kurie žmonės jau spėjo uždirbti ne vieną milijoną, tačiau ne visai švariais ir teisėtais būdais. Kartu su naujomis technologijomis didėja ne tik vartotojams suteikiama nauda – kartu auga ir nusikalstamumas, kuris darosi vis sudėtingesnis.bitcoin

Visų pirma, panašiai kaip atsitiko ir su daugeliu kitų internete vykdomų piniginių sandorių, žmonės siūlydavo įsigyti tam tikrus daiktus internetu, prašydami už juos tam tikros bitkoinų sumos, o prekės pirkėjui žinoma nepristatydavo, nors atlygį skaitmeninės valiutos išraiška gaudavo. Taip pat, pasitaikydavo atvejų, kai žmonės siūlydavo parduoti neva turimą valiutą, tačiau už gautus realius pinigus pirkėjui jos niekada taip ir neatsiųsdavo.

Tokia nusikalstama veika pastebima bet kurioje internetinėje rinkoje. Daugelis blogų užmojų turinčių internautų puikiai žino, kaip galima išvengti atsakomybės, todėl nekantrauja pasinaudoti esamomis spragomis. Tačiau tokių nemalonių atvejų padidėjimas buvo stebimas tik iš pradžių, kai bitkoinai buvo tik pradedantys plisti visame pasaulyje. Kai kurie internete veikiantys verslai netruko sukurti tinklalapius, kuriuose pristatydavo patikimus pardavėjus, pirkėjus ir patikimus internetinius puslapius, priimančius arba parduodančius skaitmeninę valiutą.

Virtuali sistema „Bitcoin“ pakankamai greitai sukūrė apsisaugojimo priemones ir sumažino vartotojams kylančią riziką. Be abejo, praėjus kuriam laikui, technologiškai pažengę programišiai ėmė kurti įvairias kenkėjiškas programas, kurios buvo nutaikytos į elektronines pinigines, skirtas bitkoinų laikymui. Buvo padaryta nemažai žalos, kol galiausiai net ir tokiems sumaniems nusikalstamiems veiksmams buvo užkristas kelias.

Taigi, akivaizdu, kad tiek bitkoinai, tiek ir jų vartotojai mokosi prisitaikyti. Naujausia bitkoinų programa geba užšifruoti skaitmeninės valiutos piniginę, todėl tai yra puiki papildoma saugumo galimybė kiekvienam vartotojui. Vis daugiau žmonių išmoksta perprasti, kuri programa ar aplikacija yra saugi, o kuri iš jų gali kelti grėsmę. Sistema ir jos dalyviai patys randa spragas ir jas efektyviai bei organizuotai pašalina. Tai natūralus procesas – kuo daugiau vartotojų prisijungia prie skaitmeninės valiutos sistemos, tuo pranašesne ji tampa.