Pirkiniai / Paslaugos

Bituminės čerpelės – populiari ir ilgaamžė stogo danga

Bet koks namas – tai visuma, susidedanti iš daugybės dalių. Jis neįsivaizduojamas nei be pamatų, nei be stogo. Apie pastarąjį ir bus šis straipsnis.

Žmonės dažnai teigia, jog svarbu stogas virš galvos. Iš pirmo žvilgsnio tai tik gražus posakis, tačiau negalima nesutikti, kad jame yra tiesos. Ir susideda stogas ne iš skambių žodžių, o iš įvairių dalių (kaip ir visas pastatas). Viršutinis sluoksnis paprastai vadinamas danga. Galbūt atrodo, jog stogo dangos skiriasi tik spalvomis, tačiau pradėjus domėtis atsiskleidžia ne tik spalvinės, bet ir techninės subtilybės. Šioje srityje gana dažnai linksniuojamas žodis „bitumas“. Tiksliau, bituminės čerpės  ir bituminis šiferis.

Abi paminėtos stogo dangos yra gerai žinomos, tačiau šįkart – apie čerpes. Populiarumą reikia kažkaip užsitarnauti. Šiuo atveju išpopuliarėta dėl teigiamų savybių. Viena svarbiausių – ilgaamžiškumas. Jis matuojamas dešimtimis metų. Tokios čerpės nepasiduoda temperatūros pokyčiams, tad nereikia bijoti nei šaltos žiemos, nei karštos vasaros. Aišku, jei šaltukas kada spustelėtų daugiau nei pusšimčiu laipsnių… Na, bet tai pernelyg siurrealistinė prielaida.

Net ir plieskiant kaitriai saulei bituminės čerpelės nepraras savo teigiamų savybių ir netgi įgaus naujų. Dėl karščio susidaro didesnis hidroizoliacinis sluoksnis, o tai reiškia, jog stogas tampa labiau hermetiškas. Nesvarbu, ar namas senas, ar naujas, ši savybė leidžia jaustis ramiau.

Bituminėmis čerpėmis uždengtas stogas taip pat leidžia lengviau peržiemoti. Ant tokios dangos sniegas laikosi geriau, tad išvengiama šliaužiančių žemėn luitų pavojaus. Žinoma, kyla klausimas, kaip sniegas pasišalina – juk nei vienas žmogus nenori metrinio sluoksnio ant savo stogo. Iš tiesų ant paties stogo vyksta tirpimo procesas, tad išvengiama ir minėtojo metrinio sluoksnio.

Visgi norint, kad stogas tikrai būtų tvirtas, praktiškas ir ilgaamžis, privalomas tinkamas montavimas. Ypatingai žinių reikalauja stogo dengimas žiemą. Pavyzdžiui, jei bituminės čerpelės kalamos šaltuoju metų laiku, būtinas įrankis yra fenas. Jį naudojant čerpės sulimpa ir šylant orams išvengiama deformacijos. Yra ir daugiau įvairių niuansų, tačiau jie netilptų ir į keletą straipsnių. Na, o tai reiškia, jog darbą reikia patikėti profesionalams. Šie žino, ką ir kaip montuoti.

Stogo dangos iš bituminių čerpių tinkamos ir seniems, ir naujiems pastatams, tačiau abiem atvejais darbas kiek skiriasi. Jei naujas pastatas skrupulingai lygus, tai seno namo stogo konstrukcija gali būti visiškai netiksli. Aišku, tai priklauso ne nuo naujos dangos, o nuo to, kaip kažkas kažkada statė namą, taip pat nuo metams bėgant atsiradusių deformacijų.

Galiausiai reikėtų paminėti, jog bituminės čerpės palyginti lengvos, kas sufleruoja apie paprastesnį transportavimą bei užkėlimą ant stogo.