Įvairenybės

Bitumines cerpes

Daugiau jokio varvančio, apsamanojusio stogo

Bitumines cerpes
Bitumines cerpes

Ėmėtės naujo namo statybų ar seniai planuoto remonto? Nerimą kelia vargas dengiant stogą ar į neviltį varančio varvėjimo tikimybė? Tokiu atveju verta pasidomėti apie bitumines cerpes. Tai — išmintingas sprendimas ieškantiems patvarios, ilgaamžės ir lengvai montuojamos medžiagos stogo dengimui. Tokos cerpes tinka tiek gyvenamųjų, tiek pramoninių ar kitokios paskirties stogų dengimui. Be to, jos ypač tinkamos neįprastų formų stogams.

Technologijos, lemiančios kokybę

Žinia, čerpės šiandien gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų. Tačiau pirkėjai vis dažniau renkasi būtent bitumines čerpes. Žodis bitumines reiškia, jog šis produktas yra iš bitumo. Tai — kietas naftos produktas. Tačiau bitumas nėra vienintelė bituminių čerpių sudėtinė medžiaga. Iš tiesų tokios cerpes yra sudarytos iš kelių skirtingų sluoksnių. Jų pagrindą sudaro stiklo medžiaga stiklūnas. Ji yra padengta specialiu polimeriniu bituminiu mišiniu. Toks sluoksnis jungiasi su viršutine čerpės dalimi. Ją sudaro granulės, kurios ir suteikia reikiamą patvarią spalvą. Be to, tokios granulės apsaugo čerpę (tad kartu ir stogą) nuo kenksmingų saulės spindulių ir kitokių oro sąlygų poveikio. Apatinę čerpės dalį sudaro dar vienas polimerinio bitumo sluoksnis. Tačiau ši dalis yra lipni. Veikiant saulės spinduliams, toks bitumo sluoksnis sujungia skirtingas vieną ant kitos tvirtinamas čerpes, ir taip sukuriamas papildomas apsauginis stogo dangos sluoksnis.

Tokia gaminimo technologija turi daug privalumų. Visų pirma, bituminės čerpės apsaugo ne vien nuo lietaus, sniego, vėjo ar kitokių gamtos reiškinių, bet ir nuo jų keliamo triukšmo. Tai ypač svarbu, kai viršutiniame namo aukšte ar palėpėje įkuriami miegamieji kambariai. Technologijos lemia ir čerpių ilgaamžiškumą: joms gali būti suteikta net 30 metų garantija. Be to, svarbu ir tai, kad tokios čerpės gali būti gaminamos pačių įvairiausių formų ir dydžių, o jas montuoti gali ne vien profesionalai. Sunku rasti geresnį pasirinkimą už itin lanksčias bitumines cerpes, kai reikia padengti sunkiai pasiekiamas, sudėtingos formos stogo vietas.

Patraukli tiek kaina, tiek ir montavimo ypatybės

Tai, kad dažnas pirkėjas renkasi bitumines cerpes, lemia ne vien aukšta kokybė, bet ir nedidelės sąnaudos. Bitumines cerpes kaina yra mažesnė, nei kitos rūšies. Tad ir viso stogo padengimas kainuoja mažiau. Žinoma, bitumines cerpes kainos nėra vienodos ar nekintančios. Aukštesnę kainą lemia papildomos medžiagos (pavyzdžiui, vario sluoksnis). Didelės įtakos turi ir čerpės forma. Juk standartinių formų čerpes pagaminti nesunku, o ypatingam pjaustymui reikalingi specialūs, gaminimo sąnaudas didinantys įrenginiai. Todėl itin pigios bitumines cerpes turėtų būti perkamos atidžiai. Labai žema kaina gali byloti apie prastą kokybę, nepatvarumą ar nesaugumą.

Bitumines cerpes pigiau įsigyti galima per išpardavimus, pasinaudojant įvairiomis nuolaidomis ir akcijomis. Dažnai pigiau išparduodami sandėlių likučiai. Bitumines cerpes akcija taikoma prieš šventes ar tam tikrais sezonais (pavyzdžiui, pavasarį ir rudenį, kuomet dažnai pradedami statybų ar remonto darbai)  gali leisti gerokai sutaupyti.

Stogo dengimui besiruošiančius vilioja ir itin paprastas bitumines cerpes montavimas. Šiam procesui nereikia jokių ypatingų priemonių ar įrenginių. Tokios čerpės tvirtinamos keliais etapais. Visų pirma nuplėšiamas apsauginis silikonizuotas sluoksnis. Tuomet jos prikalamos viena virš kitos cinkuotomis vinimis. Paskutinis etapas nereikalauja jokių pastangų — čerpės savaime sulimpa, veikiamos saulės šilumos. Tačiau klojant šios rūšies čerpes reikėtų atkreipti dėmesį į keletą patarimų. Bituminės čerpės dengimas ant stogo turėtų vykti kaitaliojant pakuotes. Taip bus išvengta galimo atspalvių skirtumo. Be to, montavimą geriausia pradėti nuo šlaito apačios į viršų.

Stogo dengimas yra labai svarbi statybų ar remonto dalis. Tačiau nebūtinai šis procesas turi būti sudėtingas ir varginantis. Todėl bitumines cerpes vertina tie, kuriems rūpi namo saugumas, kokybė ir optimalios sąnaudos. Tai — sausų ir šiltų namų garantija.