Būstas

Biuro patalpų rinka didžiuosiuose miestuose

Renkantis biuro patalpas reikia suderinti tris dalykus: tai ko nori įmonės vadovai ar akcininkai, kur būtų patogu atvykti klientams ar partneriams ir, svarbiausia, kur darbai sklandžiai eitųsi įmonės darbuotojams. Šiame straipsnyje apžvelgsime, ką geriausio galima rasti tarp šiandien internete randamų pasiūlymų.

Norėdami sutaupyti, ieškodami nebrangaus varianto susidursite su senesnės statybos namuose esančiomis biuro patalpomis. Tai dažniausiai aplink didžiųjų miestų senamiestį išsidėsčiusių rajonų namuose įrengtos patalpos. Vienos jų prieš atgaunant nepriklausomybę priklausė valstybinėms įmonėms ir dvelkia to meto dvasia. Ją atspindi akmenį imituojančios grindų plokštės ir kampuota architektūra. Tuo tarpu kitos biuro patalpos yra anksčiau gyvybe alsavusiuose butuose. Šiandien jie dėl patogios vietos netoli miesto centro yra tinkamesni verslui.

Užmiestyje esančios patalpos dažnai būna daug erdvesnės. Atskirus kambarius padėti suformuoti gali pertvaros. Tiesa, didesnė problema yra sudėtingesnis susiekimas su centrinėmis miesto dalimis ar telekomunikacijų trūkumas. Šiandieninėms įmonėms vis svarbesnis tampa internetas ar telefono ryšys. Tuo tarpu toliau už miesto esančiuose rajonuose ar užmiestyje gali tekti naudotis daug lėtesniu belaidžiu ryšiu. Paprastai telekomunikacijų bendrovės gali pasiūlyti tinkamų variantų. Deja, tai būna daug brangiau nei atvestas kabelis.

Modernūs verslo centrai suteikia daug privalumų. Neatsitiktinai jie yra įsikūrę patogiose miesto vietose – verslui tai svarbu. Tiesa, nereikia iškarto galvoti apie savo aukščiu išsiskiriančius mini dangoraižius miesto centre, kur pertvaros atskiria vienus šalia kitų dirbančius specialistus. Vilniuje yra daug verslo centrų, kurie savo aukščiu neišsiskiria. Daugelį jų nežinant tikslios vietos būtų net sunku atrasti.

Be jau minėtų variantų, vis daugiau įmonių atsisako įprastų sprendimų. Technologijų kompanijos pastovių darbuotojų kartais turi ne tiek ir daug. Daugelį paprastesnių programavimo ar dizaino darbų galima užsakyti pas laisvai samdomus specialistus. Jie dirba iš namų, kavinių ar kitų jiems patogių vietų. Taigi, įmonės sutaupo biuro administravimui skirtų lėšų, tuomet nereikalingos ir pertvaros ir, žinoma, mažiau darbuotojų būna be darbo jei nėra užsakymų, nes samdant specialistus iš išorės dažniausiai mokama už rezultatą, o mėnesį darbo.

pertvaros