Įvairenybės

Blogas miegas – santykių pabaiga?

Jūs ir Jūsų partneris – geriausi draugai. Deja, tik dieną, nes naktį tampate kone baisiausiais priešais ir visa tai – dėl miego sutrikimų? Su miegu susijusios problemos bei nesuderinami miego įpročiai gali priversti mylimuosius/sutuoktinius net išsiskirti, taigi Jūs privalote sužinoti, kaip galima valdyti miegą ir išsaugoti santykius.

Sprendimo būdas gali būti išties paprastas!

Minėtas scenarijus kažką primena? Negi nenorėtumėte įsisupti į minkštą apklotą ryte ir prisispausti prie savo draugo naktį…? Deja, Jis – naktinis paukštis: žiūri televizorių iki ankstyvo ryto, o butas būna apšviestas tarsi kalėdinė eglutė iki pat 3 val. ryto. Ir kai galiausiai Jis užmiega, Jis visąlaik muistosi, murma, knarkia ir, ko gero, dar ir nuspardo visas antklodes nuo savęs (ir Jūsų).

Kai po ilgos, varginančios nakties saulė ima brautis pro langus, o Jūs, deja, vėl į darbą išeinate nepailsėjusi.

Šitokia ar panaši situacija įrodo, kad Jūs ir Jūsų partneris esate nesuderinami miego klausimais. Nuramindami Jus, galime pranešti, jog 3 iš 4 suaugusiųjų reguliariai nubunda naktį ir net pusė moterų tarp 18 ir 64 m. amžiaus blogai miega kelis kartus per savaitę.

Kaltinamasis – ne vien knarkimas…

Ekspertai sutinka, kad knarkimas yra vienas pagrindinių įtariamųjų dėl nesusipratimų tarp partnerių. Tačiau tai – toli gražu ne vienintelė problema.

Pagalvokite, ar ir Jūsų miegas yra veikiamas šių veiksnių:

  • skirtingos kūno temperatūros, kurios lemia vieno prakaitavimą, o kito šalimą naktį;

  • kieto arba minkšto čiužinio pasirinkimas;

  • per daug stora arba plona antklodė;

  • atdaras ar uždaras langas;

  • miegojimo laikas;

  • temperatūra miegamajame

Žinoma, šito Jūs nepastebėjote pirmose santykių fazėse, tačiau su laiku, kuomet pirmieji rožiniai akiniai nukrinta nuo akių, šitokios svarbios detalės gali smarkiai trumpinti Jūsų miego trukmę.

Deja, nesuderinamumas miego klausimais, metams bėgant, tik auga

Kuomet pora yra jauna ir pakvaišusi nuo meilės, kur kas lengviau kovoti su partnerio miego įpročiais. Tačiau vėliau, poros atsisako miegoti drauge dėl knarkimo, dažno ėjimo į tualetą ir t.t. Metams bėgant, mes taip pat tampame jautresni, taigi darosi vis sunkiau ir sunkiau susitaikyti su partnerio įpročiais.

Kai situacija tampa nebevaldoma…

… pats metas paklausti savęs, kas lemia miego sutrikimus. Ar Jūsų vedybinės bėdos verčia Jus blogai miegoti ar viskas yra atvirkščiai? Tiksliai nežinote? Atsakymas, ko gero, slypi judviejuose: ką esate pasiruošę padaryti, kad geriau miegotumėte?

Pirmoji geresnio miego strategija: miegokite atskirai

Vis augantis skaičius porų įsitikina, kad miegojimas kartu tampa vis labiau nepakeliamas. Pasak tyrimų, net 23% amerikiečių porų miega atskirai. Panašiai yra ir D.Britanijoje. Štai kodėl architektai ėmė kurti 2 pagrindinius miegamuosius naujų namų planuose. Pasak tam tikro tyrimo, net pusė naujai pastatytų namų turės 2 pagrindinius miegamuosius 2015-ais metais.

Kita vertus, daugybė porų vis dar mėgsta vakarines ir rytines glamones, dėl ko pro pirštus praleidžia knarkimą ir kitas problemas, kurios atsiliepia miegui.

Antroji geresnio miego strategija: nugalėkite knarkimą

Knarkimas – tai nepaprastai nemalonus sutrikimas, varantis klausančiuosius iš proto. Tačiau vos keli žmonės žino, jog knarkimas gali būti pavojingo reiškinio – kvėpavimo pertraukų naktį – simptomu. Šis reiškinys gali padidinti aukšto kraujo spaudimo, širdies smūgio ar insulto riziką.

Kaip išvyti knarkimą iš miegamojo?

  • Pradedantiesiems rekomenduojame nupirkti knarkiančiajam anti-knarkimo pagalvę.

  • Įpratinkite partnerį miegoti ant šono (teniso kamuoliukas, įsiūtas į pižamos nugarą taip pat padeda).

  • Labai padeda svorio metimas.

  • Jei niekas neveikia, geriausia apsilankyti pas gydytoją.

Trečioji geresnio miego strategija: rinkitės atskirus čiužinius

Sujungti čiužiniai gali būti labai romantiška. Kita vertus, tai taip pat gali virsti košmaru dviems žmonėms su skirtingais miegojimo poreikiais. Mes tariame nusipirkti atskirus čiužinius.

Miegojimas ant pernelyg kieto čiužinio gali būti malonumas vienam iš Jūsų, tuo tarpu, – kančia kitam. Vos keli centimetrai viskozės elastinės medžiagos gali padaryti nepaprastą efektą.

Penktoji geresnio miego strategija: kompromisas

Tai, žinoma, pats universaliausias receptas. Gyvenimas poroje – vienas didelis kompromisas, tad kodėl nepadarius to paties vardan miego?

Kadangi Jūs daugiausiai laiko praleidžiate drauge lovoje, kalbėkitės ir suraskite abiems tinkantį sprendimo būdą, patenkinantį Jus abu. Tai – vienintelis būdas gauti užtektinai kokybiško, gyvenimiškai svarbaus miego.
čiužiniai
Šaltinis: www.dormeo.lt