Darbas,  Įvairenybės,  Verslas / Ekonomika

Buhalterines paslaugos įmonėje – svarbus pasirinkimas

ID-100117883Kiekvienoje įmonėje žmogus, atsakingas už finansus yra tiesiog būtinas. Toks žmogus yra įmonės buhalteris. Jo darbas yra saugoti bendrovės investicijas, neleisti įmonei bankrutuoti, stengtis, jog ji išliktų finansiškai stabili, atlikinėti įvairias su pinigais susijusias operacijas ir dar daug kitų dalykų. Būna atvejų, jog kažikurias buhalterio pareigas atlieka ir apskaitininkai. Jų darbas yra labai panašus į buhalterių, tačiau jie labiau yra suinteresuoti į finansines statistikas, bei palyginimus. Buhalteriai yra įdarbinami skirtingai: vieni neribotam laikui įmonėje, kiti tik trumpam laikui atlikti savo siūlomas paslaugas.  Buhalterines paslaugos  yra labai įvairios. Todėl aptarkime pačias pagrindines buhalterių atliekamas paslaugas.

Buhalterine apskaita yra pagrindinė ir pati svarbiausia paslauga. Dėl šios paslaugos atlikimo dauguma buhalterių ir yra samdomi. Be buhalterio pagalbos ši apskaita negali būti vedama. Ji reikalauja specifinių žinių, darbo patirties, sumanumo, sąžiningumo, bei matematinių gebėjimų. Pati buhalterinė apskaita yra sistema, kuri fiksuoja įmonės finansinę veiklą. Joje yra surašyta, kur, kada ir kaip buvo panaudoti įmonės pinigai. Atsižvelgiant į šią ataskaitą yra sudaromi planai, ką reikėtų daryti norint padidinti įmonės pajamas, kaip išvengti nuosmukių. Įmonė privalo šias apskaitas atlikti atsižvelgiant į nurodytus reglamentus, bei įstatymus.

Po šios siūlomos buhalterinės paslaugos eina įmonių darbo užmokesčio apskaičiavimas ir registravimas apskaitoje, metinių finansinių ataskaitų rengimas, įrašų registravimas. Šis darbas yra atliekamas kartu arba prieš buhalterinės apskaitos sudarymo. Kaip ir pradžioje minėjau šias paslaugas kartais teikia ir apskaitininkai. Be visų įrašų registravimo, kaupimo, išvadų darymo nebūtų galima atlikti ir buhalterinių ataskaitų. Todėl dažniausiai buhalteriai siūlo visą paketą buhalterinių paslaugų.

Galiausiai po informacijos kaupimo ir registravimo seka deklaracijų Valstybinei mokesčių inspekcijai, Sodrai, pažymų apie gautus darbo užmokesčius sudarymo paslaugos. Šios paslaugos yra vienodai įmonei svarbios, kaip ir buhalterinė apskaita, tačiau žmogus turintis daug žinių apie finansus galėtų atlikti šias paslaugas ir be buhalterio įsikišimo.

Užbaigiant reikėtų pabrėžti, jog buhalterių darbas- labai svarbus kiekvienai įmonei. Be buhalterinių įmonės neišliktų tokios sėkmingos, darbuotojai neturėtų darbų ir valstybės ekonomika tikrai nekiltų, nes atliekamos paslaugos įtakoją, labai didele dalimi.