Būstas

Buitinė technika

Buitinė technika – randama kiekvienuose namuose. Ko gero, net neįsivaizduotume savo gyvenimo be buitinės technikos gaminių. Tačiau ne paslaptis, jog kokybiška buitinė technika kainuoja nemažus pinigus. Tad kaip tinkamai prižiūrėti buitinę techniką, kad ji jums tarnautų ilgai?

  1. Jei susiruošėte pirkti kurį nors buitinės technikos gaminį, būtinai juo pasidomėkite, surinkite visą įmanomą informaciją ir tik tuomet priimkite sprendimą.
  2. Jei jūsų namuose esantis šaldytuvas arba šaldiklis skleidžia nemalonų kvapą, jo lengvai atsikratysite pabėrę druskos ar kavos.
  3. Niekada neperkraukite skalbyklės tikėdamiesi sutaupyti laiko ar vandens – skalbiniai neišsiskalbs taip švariai kaip turėtų, be to apsunkinsite skalbyklės darbą, o jei tokie perkrovimai vyks dažnai – tai gali paskatinti skalbyklės gedimus.
  4. Norėdami užtikrinti tinkamą šaldytuvo veikimą, galinėje pusėje esančias landas, valykite ne rečiau kaip 6 – 7 savaitės.
  5. Jei indų plovyklę naudojate retai – tai gali trikdyti jos veikimą. Kad to išvengtumėte, net ir neturėdami nešvarių indų, įjunkite plovyklę bent kartą per savaitę.
  6. Jei turite garų surinktuvą, keiskite reguliariai filtrus. Jei garų surinktuvo filtras yra metalinis – jį galite dėti į indų indaplovę.
  7. Būtina nuvalyti ant garų surinkėjo besikaupiančias dulkes. Tai geriausia padaryti šluoste, suvilgyta vandenyje, kuriame yra truputis indų ploviklio. Jei jūsų gartraukis yra pagamintas iš nerūdijančio plieno, tokiu atveju, jo švarai palaikyti naudokite tik švelnias valymo priemones., kadangi šveičiamosios priemones gali pakenkti paviršiui.
  8. Jei norite lengvai pašalinti orkaitėje esančius nešvarumus, galite pasigaminti štai tokį valiklį: du arbatinius šaukštelius sodos ištirpinkite 0,5 litro vandens ir supilkite į purkštuvą. Supurtykite indą ir turėsite puikų natūralų valiklį, be jokių cheminių medžiagų. Jei orkaitės sienelės yra karštos – valiklio nenaudokite, palaukite kol atvės, priešingu atveju ant karštų sienelių užpurkštas valiklis ims garuoti, o sodos kvapas pasklis po visus namus.