Ar kada nors atkreipėte, kiek daug mus supa reklamų? Prieš kelis metus vykdytas tyrimas JAV nustatė, kad vidutiniškai mieste gyvenantis žmogus per dieną pamato daugiau nei 3000 reklamų. Tai milžiniškas informacijos kiekis mūsų smegenims. Be to, reklama – tai ne tik televizijos klipukai ir internete iššokantys baneriai. Pažvelkime atidžiau į vieną prekių segmentą – parduotuves, kuriose parduodama buitinė technika. Ar jie naudoja tik tradicinę reklamą?
Pirmasis klausimas, kurį užduoda buitinę techniką parduodančios įmonės pardavimų ar rinkodaros vadovas yra „Kas yra konkretaus produkto auditorija?“. Nieko nenustebinsi faktu, kad moterys, vyrai, mergaitės, berniukai – visi jie turi skirtingus poreikius, norus ir galimybes. Taigi, buitinė technika, kuri aktuali konkrečios tikslinės grupės žmonėms, yra reklamuojama skirtingais būdais.
„Product placement“ arba produkto parodymu vadinamas reklamos veiksmas, kai produktas lyg atsitiktinai parodomas filme ar seriale. Vienas geriausių pavyzdžių, kokį efektą suteikia produkto parodymas yra – 16% padidėję vyno pardavimai po to, kai jis net be vyno gaminančios įmonės užsakymo buvo parodytas kino filme. Filmas buvo pastatytas Prancūzijoje. Vėliau kiekvienoje šalyje, kurioje šis vynas buvo parduodamas ir buvo parodytas šis filmas, pardavimai išaugo.
Taip pat elgiamasi ir su buitine technika. Naujoji kompiuterinė konsolė gali būti pademonstruota jaunimui skirtoje laidoje, filme ar paminėta vaikų ir paauglių tarpe populiariame žurnale.
Išdėstymas prekybos centruose. Prekės prekybos centruose yra išdėstomos neatsitiktinai. Dažnai tenka išgirsti žmones, kurie piktinasi maisto prekių parduotuvių nepatogumu: norint nusipirkti kepaliuką duonos tenka eiti iki pačios parduotuvės galo. Tai padaroma neatsitiktinai. Eidamas iki duonos skyriaus žmogus pamato ir kitas prekes ar atkreipia dėmesį į nuolaidas.
Buitinės technikos prekybos vietose žmonėms tuo metu aktualiausi ir už gerą kainą parduodami produktai pastatomi prekybos centro gilumoje. Žmogus eidamas iki įrenginio, kurį nori įsigyti, gali pamatyti ir kitų dominančių daiktų. Prie pat įėjimų į buitinės technikos parduotuves yra skyriai, vedantys į kūno priežiūros kampelius, kur galima pamatyti brangius, kasdien pritaikomus daiktus. Prie išėjimo dažniausiai galima pamatyti smulkesnę pigią techniką. Kartais tai kompiuterio pelytės ar baterijos.
Kartu su patogiu potencialiems klientams išdėstymu prekybos centruose naudojami ir reklaminiai žurnalai. Prekybos centrai, kurių asortimente yra buitinė technika, siūlo savo reklaminiuose žurnaluose konkretaus gamintojo prekes. Tokius žurnalus dažnai aptinkame pašto dėžutėse. Ypač daug tokių žurnalų gauna didžiųjų miestų daugiabučių gyventojai. Nors daugelis į tokį reklamos būdą žiūri skeptiškai, jis veikia. Žmonės gaunamus lankstinukus, reklaminius žurnalus ir kitą informaciją perskaito. Žinoma, jei pateikiama tai, ko žmonėms iš tiesų reikia. Dažniausiai pateikiama informacija apie pačias populiariausias vidutinės klasės prekes.
Produkcijos pardavimu yra suinteresuoti ir gamintojai. Jie mainais už reklamą buitinės technikos parduotuvių leidžiamuose žurnaluose, geresnį išdėstymą ar kitus privalumus pasiūlo geresnę kainą.
Vienas naujesnių reklamos metodų – apžvalgos internete. Lietuvoje vien apie buitinę techniką rašančių asmeninių tinklaraščių su dideliu lankomumu nėra. Vis dėlto gamintojai ir pardavėjai siūlo didesnį lankytojų srautą turintiems bendrinių tinklaraščių rašytojams išbandyti jų prekes ir parašyti savo nuomonę. Kartais bandoma iš jų šią palankią apžvalgą ir nusipirkti. Deja, tai ne tik dažnai nesuteikia jokios naudos, bet ir pakenkia gamintojo ar pardavėjo reputacijai.
Kitą kartą užėję į buitinės technikos parduotuvę atkreipkite dėmesį į mažas paprastas detales, kurios kartais palengvina, o kartais apsunkina apsipirkimą. Gerai, kad yra internetinės parduotuvės, kuriose galite išsirinkti ir nusipirkti tai, ko reikia daug greičiau.