Verslas / Ekonomika

Būk pats sau bosu!

Visi mes norime būti nepriklausomi, laisvi, nevaržomi. Versle tai labai dažnai yra neįmanoma. Tačiau nereikia nuleisti rankų… Šio straipsnio yra tikslas pateikti keletą techninių verslo kūrybos ar verslo pradžiamokslio elementų, kurie galbūt padės jums tapti kuriančiais verslą žmonėmis ir tuo pačiu „Būti Bosu sau pačiam“.

Pirmieji žingsniai versle ir jo pradėjimas, administracija nėra taip sudėtinga, kaip daugelis galvoja, aišku jeigu žinote, kaip tai daroma. Jeigu nežinote nuo ko pradėti, jūsų konsultantais gali būti bankininkas, verslo konsultantas, teisininkas, profesionalus buhalteris ir t.t.

Mano klientai dažnai užduoda klausimą „Kas man būtų geriau?“ Į šį paklausimą sutelpa daug smulkesnių klausimų. Užduodamą klausimą reikėtų šifruoti taip:

Ar sudėtinga verslo registracija ir jo administravimas, kur lengvesnė atsiskaitomybė, kur mažesnė atsakomybė, kur mažesni mokesčiai ar lengviau jais manipuliuoti?

Čia vienareikšmį atsakymą surasti sunku, visur yra savų pliusų ir minusų. Taigi, kad atsakyti į šį klausimą vienu ir tuo pačiu metu platesniam visuomenės ratui, šiame straipsnyje pabandysiu atskleisti keletą momentų, aprašydamas verslo rūšis, jų ypatumus, registracijos procedūras ir kt.

Kaip žinia, verslo rūšių ir krypčių yra tūkstančiai. Verslas – tai ne vien prekyba. Pasaulyje bene labiausiai išvystyta yra paslaugų sfera, į kurią mūsų kraštų žmonės puikiai gali įsilieti ir tikėtis sėkmės versle.

Kokios nors produkcijos gamyba, intelektualusis produktas, meno sritis – tai dirvos, kurias mūsų tautiečiai taip pat gali „arti“ ir siekti sėkmės, ne tik prekiauti maisto produktais, alkoholiu ar padėvėtais rūbais.

Jeigu susiruošėte registruoti savo pirmą ar nebe verslą, visuomet pravartu tai daryti tinkamu būdu. Visų pirma, jums reikėtų pasikonsultuoti su patyrusiais individualaus ir korporatyvinio verslo formavimo ir konsultavimo specialistais.  Dažniausiai jie labai nuoširdžiai nori jums padėti įgyvendinti taip jums svarbų tikslą – tapti tikru savo verslą jūsų norima kryptimi reguliuojančiu vadovu. Kreipdamiesi į specialistus nepamirškite su jais aptarti tokių klausimų kaip mokesčių mokėjimas, mokesčių grąžinimas ar tiesiog kaip nesusipykti su mokesčių inspekcija, kuri gali apkartinti jūsų buvimą tokiu vadovu, kokiu norite.