Įvairenybės,  Paskolos,  Verslas / Ekonomika

Būsto hipotekos perleidimas

Būsto paskolos arba dar kitaip vadinamos hipotekos paskolos perleidimas kitam asmeniui yra itin opus bei sudėtingas dalykas.  Dažniausiai hipotekos perleidimas yra vygdomas norint parduoti turima būstą, anksčiau nei už jį iki galo yra atsiskaityta su finansavimą suteikusia bendrove, paprastai tai būna komerciniai bankai.

verslasPrieš kreipiantis dėl hipotekos paskolos perleidimo reikia įsitikinti ar periimantis įsipareigojimus fizinis arba juridinis asmuo tikrai yra mokus ir sugebės toliau mokėti mėnesines įmokas. Kreipiantis į banką reikia pasiruošti pajamų ataskaitas. Rekomenduojama tūrėti pajamų ataskaita už dvylikos mėnesių laikotaropį. tokiu atveju bankai lengviau apsispręs dėl sutarties keitimo. Reikėtų išsiaiškinti ir perėmėjo skolos istorija bei įsitikinti, kad realiuoju momentu nėra jokių pradelstų įsipareigojimų finansinėms institucijoms ar mobiliojo ryšio operatoriams.

Beabejo bankai sprendimo nepriims per 24 valandas, tačiau paprastai svarstymai neužtrunka ilgiau nei porą savaičių. Lietuvoje kolkas dar nėra plačiai paplitusi hipotekos perleidimo procedūra, tačiau ji yra itin populiari Jungtinėje karalystėje (šį paslauga angliškai yra vadinama atskiru terminu conveyancing). Keičiantis pragyvenimo lygiui, pagausėjus šeimai bei dėl kitų objektyvių priežasčių, dažnai yra priimamas sprendimas pakeisti turimą būstą.

Apskaičiuota, kad Didžiojoje Britanijoje per metus sudaroma per 100000 hipotekos paskolų perleidimo sutarčių.  Ir šis skaičius nuolatos auga. Kiekvienai būsto paskolai perleisti reikalinga jau minėtea „conveyancing” paslauga. Savo srities profesionalai, teisininkai sugeba būsto kredito perleidimą sutvarkyti net nuotoliniu būdu, naudojantis tik internetu.