Būstas,  Įvairenybės,  Įvairios svetainės,  Paskolos,  Pirkiniai / Paslaugos,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Būsto paskolos

busto paskolosLietuvoje pastebima, kad paskolų ima vis mažiau žmonių, tačiau palyginus su ankstesniais laikais, dabar tos paskolos yra kiek didesnės. Tai išlygina visa santykį – paskolų imama mažiau, bet imama didesnėmis sumomis. Dabar kreditoriai noriai skolina atsakingiems žmonėms, tačiau ne visi vartotojai supranta atsakingumo sąvoką – norintys pasiskolinti turi gauti nemažai pajamų, taip pat jie negali būti susiteršę kredito istorijos bei reitingo ir jų finansiniai įsipareigojimai turi būti peržengiantys leistinos ribos, nuo kurios kitos finansinės paslaugos nebeteikiamos.

Būsto paskolų tipai yra išlikę tokie patys, tačiau kai kurie bankai jau sugriežtino jų išdavimo tvarką. Nuo šiol būsto kreditai teikiami didesnėmis sumomis, tačiau vis dažniau yra reikalaujama ne tik turto įkeitimo, bet prašoma turėti bendraskolį ar laiduotoją. Būsto paskoloms gauti reikia turto įkeitimo, o tas turtas dažniausiai ir yra perkamas būstas. Čia situacija yra panaši kaip išperkamoji nuoma ar lizingas – bankas suteikia paskolą, mainais jūs jam įkeičiate perkamą būstą. Dabar kreditai litais jau nebėra suteikiami – viskas yra skolinama eurais arba doleriais. Tiesa, dolerio valiuta ne visada traukia besiskolinančiųjų dėmesį – po euro įvedimo, euras tapo labiau patrauklesnis.

Būsto paskolų gavimui ypač dažnai tenka skirti dag laiko kliento analizavimui. Banko darbuotojai privalo kruopščiai įvertinti kiekvieną smulkmeną. Jiems yra svarbu kad asmuo gautų pakankamą atlyginimą, kuris leistų lengvai mokėti būsto paskolos įmokas. Tos įmokos yra nemažos, nes dažniausiai kiekvienas ima iki šimto tūkstančio eurų paskolą kelių dešimčių metų laikotarpiui. Jūsų atlyginimas du metus iš eilės turi būti toks pat t.y. ne mažesnis. Jeigu jūsų pajamos rodo, kad kiekvieną mėnesį jūs gaunate skirtingą sumą, jums ko gero skolinimosi galimybės bus smarkiai apribotos t.y. suteikiama paskolos suma bus gerokai mažesnė nei tikėjotės, nes bus sumažinamas kredito limitas. Visos pajamos turi būti iš tos pačios darbovietės ar kito pajamų šalinio. Tai reiškia, kad jūsų nuolatinės pajamos turi būti iš vienos darbovietės, verslo ar kažkokios kitos veiklos. Jeigu kelis mėnesius pajamas gavote iš vienos veiklos, kitus mėnesius – iš oficialaus darbo, kitais mėnesiais – dar iš kitur, jums paskola būstui ko gero nebus suteikta. Matote, preliminarus dviejų metų laikotarpis yra taikomas beveik visuose bankuose – tai laikotarpis, kuris padeda suprasti pajamų reguliarumą.

Ieškant būsto paskolos, turite žinoti, kad kreditorius ne tik tikrins jūsų pajamas, bet ir įvertins galimybes tokias pat pajamas gauti ir ateityje. Jeigu jūs pajamas gaunate kažkokioje abejotinoje įmonėje, kuri turi blogą reputaciją, bankas ir į tai atsižvelgs, o kai kurie bankai apskritai neskolina pinigų tiems darbuotojams, kurių įmonės yra įtrauktos į juoduosius sąrašus. Tokių įmonių Lietuvoje yra ne viena. Būtinai patys viską įvertinkite prieš skolindamiesi.