Būstas

Būtiniausi svetainės atributai

Svetainė yra kambarys, kuriame vyksta svarbūs dalykai. Ten pasitinkami svečiai, minimos svarbiausios šeimos šventės, bendraujama ir dažnai vykstant pokalbiams priimami patys svarbiausi sprendimai. Vis dėlto svetainė nebus tikra svetaine be kelių svarbių baldų ir technikos įrenginių.

Kai į namus ateina svečiai dažniausiai pastatomas didelis stalas ir iš spintos ištraukiamos ne kasdien naudojamos stiklinės ir kiti indai. Taigi, be baldų, kuriuose sudedami daiktai svetainės įsivaizduoti neįmanoma.

Spintos, kuriose laikomi šie ir kiti namų apyvokos daiktai nebūtinai turi būti svetainėje. Kartais jos pastatomos prieškambaryje ar net virtuvėje. Žinoma, jei ten užtenka vietos. Dažniausiai per ilgus metus virtuvės spintos jau būna pilnai užpildytos daiktais. Kartais jos užsipildo iškarto po vestuvių. Per šią šventę jaunieji gauna ypač daug panašių namų apyvokos daiktų, kurie savo vietą atranda tik spintose.

Seniau pagrindinis svetainės elementas buvo židinys, o šiandien televizorius. Tiesa, laikai keičiasi ir žmonės vis labiau vertina tarpusavio bendravimą. Taigi, vis dažniau televizorius yra nustumiamas nuo svetainės altoriaus. Minkšti baldai yra sustatomi ratu, kad visiems viešintiems žmonėms būtų patogu bendrauti. Vis dėlto technika yra svarbi svetainės detalė. Be muzikinės įrangos, apšvietimo, jau minėto televizoriaus ar ir kitos technikos šiuolaikinę svetainę įsivaizduoti būtų labai sunku. Kartais visą šią buitinę techniką pakeičia vienas kompaktiškas, bet galingas kompiuteris, kuris yra jungiamas prie plačiaekranio televizoriaus. Tai suteikia laisvę ne tik žiūrėti transliuojamas laidas, bet ir filmus, peržiūrėti ir svečiams parodyti šeimos nuotraukas ar per atostogų keliones įamžintus įdomiausius filmuotus momentus.

Jei kiekvieną svetainę žmonės galėtų įvertinti dešimties balų sistemoje, visada laimėtų svetainės, kuriose patogiausi minkšti baldai. Technika, spintos ir daugelis šiame straipsnyje nepaminėtų svarbių ir malonių smulkmenų, nublanksta, jei kambaryje yra nepatogūs minkšti baldai. Kaip negalite išsimiegoti ant nepatogios lovos, taip negalite patogiai atsisėsti ant nepatogios sofos ar fotelio. Vis dėlto svetainė turėtų būti vieta, kur jūs ir jūsų svečiai galėtų atsipalaiduoti ir mėgautis draugija ar gera televizijos laida ar filmu.