Įvairenybės

Butų remontas

Tikriausiai nerasime tokio, kuriam nors kartą gyvenime neteko susidurti su kapitaliniu buto ar namo remontu. Dažnai tenka girdėti, kad darantiems buto renovaciją ar rekonstrukciją buto remontas tampa žodžio „katastrofa“ sinonimu ar dar blogiau. Šią vadinamą „katastrofą“ padeda išgyventi ir palengvinti nuoseklumas ir pasiruošimas numatomam buto remontui. Specialistai, kurie atlieka buto apdailą, renovacijas ir euro remontus pataria, kad šis planas susidarytų iš šių dalių:

  • Interjero planas; šią dalį palengvinti dažniausiai padeda specialistai, kurie ne vienerius metus dirba interjero dizaino srityje ir sugeba lengvai prisitaikyti prie klientų poreikių ir sukurti jaukią namų aplinką.
  • Sąskaitos sudarymas – visuomet turėtų būti antroji plano dalis. Reikia atsiminti, kad siekiant atlikti buto rekonstrukciją ar net euro remontą turėsite patirti daug planuotų ir neplanuotų išlaidų, kurios dažniausiai skaudžiai atsiliepia šeimos biudžetui. Neplanuotos išlaidos (kaip ir sako jų pavadinimas) yra sunkiai apskaičiuojamos, todėl specialistai siūlo papildomai turėti bent dešimtąją dalį numatyto buto remonto biudžeto, nes niekuomet nežinoma, kokios problemos atsivers nulupus senąją buto apdailą ir pradėjus buto rekonstrukciją.
  • Sekantis žingsnis, kuris turi būti žengtas – teisingas darbininkų, kurie atliks buto remontą pasirinkimas. Savaime aišku, kad atlikti remontą savo jėgomis yra daug pigiau, tačiau reikia įvertinti, kad neturint specifinių žinių atlikti buto renovaciją ar euro remontą yra neįmanomas ir sėkme nesibaigsiantis darbas, kurį geriausia patikėti specialistams.Statyba dar geriau rinktis įmones, kurios ne tik pateiks tikslias sąmatas, kuriose bus įtraukiamos ir nenumatytos išlaidos, bet ir pasirašoma darbų atlikimo sutartis, bei suteikiamos garantijos atliktiems buto remonto darbams.
  • Senų buto apdailos dalių demontažas ir grindų lyginimas – bus kitas remonto plano etapas. Vykstant šiam buto renovacijos etapui galima pagalvoti apie šildomas grindis, papildomas garso ar šilumos izoliacijas, nes pabaigus šį etapą bus sudėtinga ką nors pakeisti, norint atlikti šiuos darbus.
  • Kitas etapas būtų skirtas elektros laidų, langų ir lauko bei vidaus durų keitimas. Šis etapas nėra labai atskirtas nuo prieš tai sekusio, nes šiuos darbus galima atlikti lygiagrečiai darant grindų lyginimą ir demontažą – kai viename kambaryje išmontuojamos durys, langai ir paklojamos naujos grindys ir darbininkams persikėlus į sekančią patalpą – čia galima pradėti montuoti naujus langus, naujas vidaus duris ir išvedžioti naują elektros instaliaciją.
  • Priešpaskutinis etapas yra sienų ir lubų lyginimas, paruošimas ir dažymas, o taip pat šviestuvų ir santechnikos įrengimas. Šiame etape labai svarbu, kad jau iš anksto būtų nuspręsta, kokios medžiagos bus naudojamos sienos ir lubos dekoruoti, o taip pat ir kitos apdailos priemonės. Nepasirūpinus tuo iš anksto bus pralaimima laiko atžvilgiu, nes rinkimas ir derinimas medžiagų užtruks ir bus varginantis darbas.
  • Galutinis etapas – naujai remontuoto buto valymas. Nėra paslaptis, kad buto rekonstrukcija palieka krūvas dulkių ir nešvarumų, kurių išvalymą geriausia patikėti profesionalų komandai, kuri atliks šį neypatingai malonų darbą ir jūs pagaliau įžengsite į naujai rekonstruotą butą, kuriame nebus nė dulkelės ir jūs galėsite džiaugtis atliktu darbu.

O pabaigai norėčiau aptarti, kas yra euro remontas? Daugelis iš mūsų nesupranta šios sąvokos – euro remontu dažnai vadinamas kapitalinis buto remontas, kurio metu visas butas yra atnaujinamas iš pagrindų, tai dar galima vadinti buto rekonstrukcija. Tikslaus apibūdinimo, kas yra euro remontas – apibūdinimo nėra, tai gi bet kuris iš mūsų susidaręs buto renovacijos planą ir pasisamdę puikius specialistus galima gauti puikų euro remontą neinvestuodami savo nervų ir nepatirdami nenumatytų išlaidų.