Medicina / Sveikata

Celiulitą galima sumažinti natūraliai

7 veiksmingi celiulito naikinimo būdai Sudie celiulitui

Celiulitas – natūralus reiškinys, tai – įprasta odos struktūros dalis, kurią turi dauguma moterų. Mūsų duomenimis, daugiau nei 80 procentų moterų kovoja su “apelsino žievelės” požymiais.

Vyrai, dažniausia, neturi šios problemos, deja, moterims nepavyksta to išvengti, net ir sportininkėms, lieknoms manekenėms, garsenybėms, kurių pavyzdžiu seka kitos moterys.

Kodėl atsiranda celiulitas?

Celiulito atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios: genai, netinkama mityba, nepakankamas skysčių naudojimas, alkoholio vartojimas, rūkymas, mažas fizinis aktyvumas, stresas ir aplinkos užterštumas.

Hormonai ir ultravioletiniai spinduliai taip pat įtakoja elastingų skaidulų nykimą. Celiulito atveju, riebalai tipiškai pasiskirsto moters poodinio sluoksnio jungiamajame audinyje, taip susidaro duobutės odos paviršiuje. Nors celiulitas yra įprasta odos struktūros dalis, bet kelia problemų daugeliui moterų, kurios norėtų sumažinti ar visai panaikinti celiulitą.

Kaip įveikti celiulitą?

Celiulito neįmanoma visiškai panaikinti, bet galima sumažinti įvairiais būdais. Taigi, ką mes galime padaryti? Mes galime panaudoti kelių metodų derinį, kurie stimuliuoja medžiagų apytaką ir išsiskyrimą skysčių, pašalinančių medžiagas ir riebalų sankaupas iš kūno. Svarbiausia – tinkamai sureguliuoti mitybą ir mankštintis. Celiulitas mažiau matomas, jei, sveiko maisto ir fizinės veiklos pagalba, sugebame išlaikyti tinkamą kūno svorį ir pakankamą raumenų tonusą.

Įvairūs metodai ir produktai

Visi metodai ir produktai turėtų būti tik pagalbinės priemonės šalia tinkamų fizinių pratimų ir sveiko maisto. Sportuojant besiformuojanti raumenų masė ardo riebalinį audinį. Sportuodami gryname ore, mes aprūpinsime deguonimi kūno ląsteles, tuo suaktyvindami medžiagų apykaitą.
Anticeliulitiniai produktai sumažina riebalus ar skysčius nelygioje odoje, tokiu būdu celiulitas būna mažiau matomas.

1. Kūno detoksikacija

  • Toksinus šalinanti arbata (dilgėlių, beržų) padeda kūnui išsivalyti.
  • Dumbliai padeda kūnui detoksikuotis (naudoti išoriškai ir į vidų).
  • Galite išbandyti metodus, kurie stimuliuoja šlakų išsiskyrimą iš kūno, tai galima atlikti elektros stimuliatoriumi, naudojant ledą, purvo vonias ir spaudimo terapija.

2. Anticeliulitiniai kremai

Daugelis anticeliulitinių kremų veikia efektyviau, jei naudojami derinant kartu su masažu. Šie metai pasižymėjo reikšmingu atradimu: serumu, kuris sumažina celiulito požymius maždaug per pusę, tik per kelias minutes. Adonia serumas nuo celiulito, sužavėjęs viso pasaulio moteris, parduodamas jau ir Lietuvoje.

3. Masažas

Problemines kūno vietas reikia masažuoti (pavyzdžiui šepečiu) sukamaisiais judesiais širdies kryptimi. Celiulito požymiai sumažės, oda taps standesnė. Jei nustosite masažuoti problemines vietas, efektas bus tik laikinas.

4. Aromatinės vonios

Aromatinės vonios, masažas ar įtrinami aliejai stimuliuoja kūno medžiagų apytaką. Voniai galima naudoti medų arba grietinėlę, maišant su cinamono, pušų, gebenių ar rozmarino ekstraktais.

5. Šaltas – karštas dušas

Kaitaliojant šaltą ir karštą dušą, masažuojant vandens srove kojas, gerinama odos apytaka. Reguliuodami vandens srovę, dvi minutes pilame karštą vandenį, po to, vieną minutę – šaltą vandenį. Pakartojant tai tris kartus iš eilės.

6. Limfos drenažas

Limfos drenažas stimuliuoja limfos tekėjimą ir padeda suaktyvinti poodinio audinio medžiagų apykaitą, tuo pačiu sumažina celiulito požymius.

7. Vakuminis masažas

Galima pašalinti riebalų ląsteles vakuminio masažo būdu, kurį atlieka fizioterapeutas. Šiuo būdu sustangrinamas jungiamasis audinys tarp riebalinių ląstelių poodiniame sluoksnyje.