Medicina / Sveikata

Celiulitas: mitai ir tiesa

Daugelį metų celiulitas nesukėlė žmonių susidomėjimo. Buvo normalu, kad ant moters kūno atsiranda celiulito darinių. Moterims pradėjus vis labiau rūpintis savo išvaizda, šis reiškinys buvo pradėtas tyrinėti. Per visus tyrinėjimų metus gydytojai, dietologai bei sporto specialistai sugriovė daugelį su celiulitu susijusių mitų.

Vyrai negali turėti celiulito

10 % vyrų taip pat kenčia nuo celiulito. Tiesa, net tie 10 % vyrų greičiausiai dėl to bent šiek tiek nerimauja, nors jie paprastai mažiau rūpinasi savo kojų ar sėdmenų išvaizda, negu moterys. Žinoma, yra ir bjauresnių celiulito formų, kurios vystosi ant rankų ar pilvo ir kelia nerimą kiekvienam.

Celiulitas gali atsirasti tik ant kojų ir užpakalio

Celiulitas gali atsirasti visur, kur yra riebalų. Celiulitas atsiranda tiek ant rankų, tiek ant kojų, pilvo ir kitų kūno dalių. Šis mitas yra populiarus dėl to, kad ant kojų ir užpakalio jis atsiranda dažniausiai.

Mankšta padeda kovoti su celiulitu

Paprasta mankšta sunaikinti celiulito nepadės. Reikia atlikti pratimus, darančius įtaką celiulito užpultoms vietoms. Tiesa, išsirinkti ir atlikti šiuos pratimus nėra lengva. Vien mankšta pasiekti matomų rezultatų yra labai sunku. Žinoma, viskas priklauso nuo vietos, kurią mankštinate.

Celiulitas būdingas tik antsvorio turintiems žmonėms

Antsvoris gali padidinti tikimybę celiulitui atsirasti. Taip pat storesnis riebalų sluoksnis gali stumti celiulito sluoksnį arčiau odos ir taip dar pabloginti jūsų kūno išvaizdą. Tačiau ploni žmonės nėra apsaugoti nuo celiulito.

Dieta yra pats geriausias celiulito panaikinimo būdas

Dieta, kaip ir reguliari mankšta, turi teigiamos įtakos. Tačiau svarbu žinoti, kad celiulitas išsilaiko daug ilgiau, negu paprasti kūne esantys riebalai. Vaizdžiai tariant, celiulitas yra maži rutuliukai, įkalinti poodiniame sluoksnyje. Jie nyksta tik greitėjant ląstelių medžiagų apykaitai.

Celiulitas yra būdingas tik vyresnio amžiaus žmonėms

Celiulitas gali atsirasti visų amžiaus grupių žmonėms. Tik ant vyresnių žmonių kūnų jis yra labiau pastebimas. Senstant mažėja raumenų masė, todėl tokie dariniai kaip celiulitas pasidaro ryškesni. Pirmieji celiulito požymiai atsiranda dar jauniems žmonėms. Bėgant metams jis tik ryškėja.

celiulitas