Įvairenybės

Chiptiuningas arba variklio valdymo programos modifikavimas

Atsiradus varikliams su elektronine kuro įpurškimo sistema, kurią valdo kompiuteris, atsirado ir galimybė koreguoti valdymo procesą, pakeičiant programą esančia variklio kompiuteryje.

Ka reiškia Chip Tuning ? „Chip” – mikroschema, „tuning” – derinti. Pirmiesiems variklio valdymo kompiuteriams populiariausias būdas tobulinti variklio programą buvo, keičiant atminties mikroschemą (chip`ą).

O šiuo metu modifikacijas galima atlikti naudojant tik spec. programinę įrangą ir prietaisus. Dabartinės technologijos leidžia keisti kompiuterio atmintį neišėminėjant mikroschemų iš kompiuterio ir daugeliu atveju net neišimant kompiuterio iš automobilio.

Variklio galios didinimo pobūdis priklauso nuo variklio tipo: turbo dyzelinio, turbo benzininio ir atmosferinio ( variklis be turbinos). Atitinkamai skiriasi technologijos ir tuning`o principai.

Ką duoda Chip Tuning ? – Galią, ekonomiją (didesnį sukimo momentą, turintis variklis sunaudoja mažiau kuro, išjudindamas tą patį automobilo svorį), greitesnę akseleratoriaus reakciją, saugų lenkimo manevrą ir kas svarbiausia nepaprastai malonų važiavimą.