Įvairenybės

Chirurgija

Chirurgija
Chirurgija

Be galo sunku ir netgi baisu vien pabandyti įsivaizduoti, jog chirurgija galėtų dingti iš mūsų kasdieninio gyvenimo. Bet kuris žmogus, kuriam asmeniškai arba jo giminaičiui, galbūt net draugui, bent kartą gyvenime teko patirti traumą ar išgyventi ligą, kuriai būtinas intervencinis gydymas, žino, kad ištobulinta chirurgija ne tik padeda atsikratyti varginančio nuolatinio skausmo, bet dažnais atvejais ir gelbėja gyvybę. O juk dar palyginti visiškai neseniai ši itin svarbi medicinos sritis turėjo tik pačias pagrindines žinias apie operacinį procesą, chirurgijos istorija dar puikiai prisimena gydytojų naudojami anestezijos būdai keldavo ne mažesnį pavojų ligonio sveikatai ir gyvybei negu pati operacija. Be ti, tikriausiai niekas nesiginčytų, jog daugeliui žmonių šiuolaikinė chirurgija padeda tapti gražesniam, labiau priartėti prie savo susikurto grožio idealo, atsikratyti moralinių kompleksų, susijusių su turima išvaizda. Taigi, kokias galimybes dabartiniame amžiuje savo pacientams suteikia chirurgijos sritis ir pačios įvairiausios jos kategorijos?

Chirurgijoje skausmo malšinimo mokslas arba anesteziologija ne vienam pacientui suteikė galimybę kentėti kelis kartus mažiau, daugiau jėgų sutelkti ne bandymui įveikti skausmą, o pačiam sveikimo procesui. Juk daugybė žmonių tais laikais, kai dar skausmo pajūčio malšinimas buvo labai primityvus, mirdavo nuo šoko. Sunku net įsivaizduoti, koks būtų patiriamas skausmas, kai be jokios anestezijos arba su minimaliomis jos užuomazgomis būtų operuojamas, pavyzdžiui, ūmus apendicitas. Beje, turbūt nedaugelis, žinoma, išskyrus tuos, kuriems žmonių gydymas yra profesija, žino, kad tokias operacijas nagrinėja abdominalinė chirurgija, o vykdo šioje srityje besispecializuojantys gydytojai, kuriems anesteziologijos mokslo žinios būtinai reikalingos kiekvieną darbo dieną. Galbūt netgi galima teigti, jog, jeigu nebūtų anestezijos galimybės,  šios srities chirurgijoje dirbančių žmonių būtų kelis kartus mažiau vien dėl to, jog kai kurie asmenys sunkiai gali žiūrėti į akivaizdžią paties sukeliamą paciento kančią. O juk tokia chirurgija, studijos universitete šiuo metu yra palyginti populiarios, kas suteikia ligoniams skubiai sulaukti reikalingos pagalbos.

Mažai yra asmenų, nežinančių, kas yra kraujas, taip pat egzistuoja daugybė mitų, kuriuos apie jį susikuria patys žmonės. Tikriausiai tai yra natūralu, kadangi kraujo reikšmė gyvam organizmui yra neįsivaizduojama. Su juo susijusias ligas tyrinėja hematologija. O juk kraujo sistemos ligos gali būti pačios įvairiausios – netgi šiuolaikinių žmonių taip bijomas vėžys. Žinoma, bendroji chirurgija hematologijos mokslui taip pat turi nemažai įtakos (kaip ir daugeliui kitų gydymo kategorijų), taigi, galima teigti, jog specialistui hematologijos srityje tiesiog būtina domėtis ir kitomis gydymo šakomis.

Daugeliui žmonių, kuriems terminai yra ypač svarbūs – o tokių nesunku rasti mūsų šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje – yra nemažai padėjusi vadinamoji dienos chirurgija. Ji pacientui suteikia galimybę gauti operacijos paslaugą ir grįžti į namus tą pačią arba kitos dienos rytą. Be jokios abejonės, privaloma iš anksto išsiaiškinti ligos sudėtingumą bei jos stadiją. Plastine chirurgija taip pat gali pasiūlyti nemažai paslaugų, kurių proceso metu į namus išvykti galima jau kitą dieną. Tai – labai svarbu žmonėms, kurie nepageidauja, kad apie operaciją sužinotų aplinkiniai asmenys. O juk šis faktas labai dažnai pastebimas tarp pacientų, pasinaudojusių grozio chirurgija.

Chirurgija suteikia galimybę išgyventi bei visiškai pasveikti milžiniškam skaičiui žmonių. Be to, šiuolaikiniame pasaulyje įvykus nelaimei, rodos, visai natūralu, kad yra suteikiama profesionali pagalba. Tačiau vertėtų prisiminti, kad aukštas dabartinis chirurgijos lygis buvo išvystytas po truputį, su didžiuliu atsidavimu šioje srityje dirbant daugeliui žmonių. Taigi nepamirškime, kad chirurgija visada privalo būti vertinama ir nepriimama kaip savaime suprantama paslauga.