Pirkiniai / Paslaugos

Coco ir „Chanel numeris 5“

Chanel numeris 5 yra klasikiniai kvepalai, kurie mums yra žinomi jau beveik šimtmetį. Mados dizainerė Gabrielė „Coco“ Chanel, kuri išleido šiuos unikalius kvepalus suteikė savo laimingojo skaičiaus pavadinimą penki. Beje šis aromatas buvo pirmasis išleistas jos firmos.

Istorija

1924 metais Coco atidarė savo parfumerijos įmonę „the Society des Parfums Chanel“, kurioje ir buvo gaminami bei parduodami Chanel kvepalai. Beje garsieji numeris 5 buvo sukurti gerokai ankščiau, juos 1921 sukūrė Enest Beaux. Kaip bebūtų pirmieji Coco kvepalai susilaukė didžiulio pasisekimo pasaulyje.

Chanel kvepalai buvo pirmieji kurie nešiojo dizainerio vardą savo pavadinime. Greičiausiai dėl šių kvepalų pasisekimo daugelis dabartinių aromatų pavadinti pagal garsių mados kūrėjų vardus arba pavardes. Grįžtan prie „the Society des Parfums Chanel“ įmonės reikia paminėti, kad jų asortimente vėliau atsirado ktii Beaux kūriniai, kaip pavyzdžiui Chanel numeris 22.

Kitas svarbus laikotarpis „the Society des Parfums Chanel“ įmonei buvo darbas su Henri Robert, kuris šioje kompanijoje dirbo nuo 1955 iki 1974 metų. Šis žmogus sukūrė dabar gerai žinomus „Pour Monsieur“ – pirmieji Chanel kvepalai vyrams. Taip pat Chanel numeris 19, skirtus Coco gimtadieniui, kurį ji švęsdavo rugpjūčio 19 dieną. Ilgame jo kūrybos sąraše puikuojasi ir žinomi „Cristalle Eau de Toilette“ ir dar daug kitų aromatų.

Chanel numeris 5

Chanel numeris 5 buteliukas atvaizduoja Coco mėgtą stilių. Kvadratinė buteliuko forma tuo metu buvo labai moderni kvepalų pasaulyje, o taip pat etiketėje naudotos juoda ir balta spalvos vaizdavo eleganciją. Taigi laisvas ir tuo pačiu klasikinis buteliuko dizainas masino vartotojus.

Pagrindiniai Chanel numeris 5 komponentai yra 4 gėlės: rožės, kvapnieji kanangai, jazminai ir saldymedis. Vis dėlto jazminai šiame mišinyje užima svarbiausią vietą. Reikėtų paminėti, kad pasaulyje yra gana nedaug kvepalų, kuriuose jazminas būtų pagrindinis ingredientas.

Galiausiai reikia paminėti tai, kad numeris 5 kvepalų sėkmę lėmė ir tinkamai parinkta reklamos kampanija. Garsinant kvepalus buvo pasinaudota tokių įžymybių, kaip Marilyn Monroe pagalba. Kažkada paklausta ar kvepinasi prieš miegą aktorė pasakė, kad visada užsilašina du lašelius Chanel numeris 5.

Vis dėlto tiek pati Coco tiek Chanel numeris 5 yra neatskiriami vienas nuo kito, nes jei nebūtų bent vieno iš minimų elementų pasaulis nežinotų Chanel vardo.

chanel kvepalai