Darbas,  Mokslas / Išsilavinimas,  Verslas / Ekonomika

Pagalba ieškant darbo

cv pavyzdziai
cv pavyzdziai

Tinkamai parengtas gyvenimo aprašymas yra raktas sėkmę. CV pavyzdziai, kurių internete gausu – puiki pagalba, rašant savąjį. Dažnai pernelyg pilkas ar oficialus, neįdomus cv yra lemtinga priežastis, dėl kurios nekviečiama į darbo pokalbį. Norint užkirsti tam kelią, pravartu pasidairyti internetinėse svetainėse, teikiančiose patarimus, kaip efektyviau pateikti save ir savo pasiekimus, kaip sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą. Cv pavyzdziai 2013 metais gali, nors ir nežymiai, skirtis nuo ankstesnių metų pavyzdžių. Reikėtų vadovautis naujausia informacija.

Nuo ko pradėti?

Cv pavyzdziai, pirmiausia, padės jums susidaryti įspūdį apie tai, kokios dalys formuoja gyvenimo aprašymą. Būtina nurodyti savo vardą ir pavardę, gimimo datą, adresą ir kontaktinį telefono numerį, kuriuo būsite pasiekiamas, jei potencialūs darbdaviai jumis susidomės. Tai pirma ir pagrindinė sekcija, kurią galite papildyti ir šeimynine padėtimi. Antra svarbi sekcija – išsilavinimas ir kvalifikacija. Čia reikėtų nurodyti, kokią mokyklą ar mokyklas baigėte, koks jūsų aukštasis išsilavinimas, jei tokį turite. Būtinai nurodykite ir pabrėžkite įgytų kvalifikacijų ar profesijų pavadinimus – tai padės darbdaviams negaišti laiko ieškant šios informacijos tekste. Trečia gyvenimo aprašymo dalis – patirtis, įgyta kitose darbovietėse. Jeigu seniau dirbote ne vienoje vietoje, vardinti pradėkite nuo seniausios darbovietės. Labai svarbu nurodyti laikotarpį, kurį išdirbote, pareigas ir tai, ko išmokote, kokias savybes užimtų pareigų dėka įgijote. Cv pavyzdziai studentui dar neturinčiam darbo patirties, šiuo atžvilgiu, pravers ateityje, kai atsiras kuo papildyti minėtą sekciją.

Kaip sudominti?

Nors darbdaviams, ieškantiems naujo darbuotojo, ypatingai svarbi asmens prieš tai įgyta patirtis kitose darbovietėse ir išsilavinimas, juos sudominti galima ir papildoma informacija.  Europass cv pavyzdziai asmeninių gebėjimų sekcijoje siūlo nurodyti užsienio kalbų mokėjimą, apibūdinti bendravimo sugebėjimus, organizacinius ir vadovavimo gebėjimus, darbo kompiuteriu įgūdžius, nurodyti, ar turite vairuotojo pažymėjimą ir, jei taip, kokios kategorijos. Žinoma, savo gyvenimo aprašyme galite nurodyti tuos gebėjimus, kuriuos laikote savo stipriausiomis asmenybės pusėmis. Jeigu nesate pasižymėjęs vadovas ar organizatorius, pakaks apibūdinti bendravimo įgūdžius. Ieškant darbo cv pavyzdziai yra pagalba, bet ne šablonai, kuriais reikėtų aklai sekti. Juk, jeigu neturite vairuotojo pažymėjimo, nemeluosite, jog esate puikus vairuotojas. Vis dėlto, rašant gyvenimo aprašymą, nereikėtų ir per daug kuklintis. Verta paminėti, kokie jūsų hobiai, kaip leidžiate laisvalaikį. Žinoma, nereikėtų išsiplėsti, tačiau jei laisvu metu užsiimate papildoma veikla, kurie siejasi su darbu, dėl kurio kreipiatės, ją nurodyti būtina. Dėmesį patraukia ir nekasdieniai hobiai bei užsiėmimai. Galbūt viena kita įdomi detalė gyvenimo aprašyme padės pokalbiu metu su darbdaviu „pralaužti ledus“ ar tiesiog artimiau susipažinti. Nuoširdumas yra labai svarbi ir aukštai vertinama savybė. Nepasimeskite, jei jūsų matyti cv pavyzdziai papildomos sekcijos, kurioje galite pristatyti savo asmenybę, nenurodo. Šią informaciją pateikti verta – nieko neprarasite.

Būkite sąžiningi

Kaip nuoširdumas, taip ir sąžiningumas prieš save patį bei potencialius darbdavius, rašant gyvenimo aprašymą, turėtų tapti prioritetu. Kad ir kaip stipriai norėtumėte gauti darbą, dėl kurio kreipiatės, nederėtų meluoti nė apie pačią menkiausią smulkmeną. Juk pokalbio eigoje, paklaustas apie tai, dėl ko nebuvote sąžiningas, gali pasimesti ir sudaryti neigiamą įspūdį. Kita vertus, jeigu būsite nuoširdus ir gyvenimo aprašyme pateiksite tik visiškai nepagražintą informaciją, nereikės jaudintis, kad lemiamą akimirką melas išaiškės. Kadangi jaudulio tokių pokalbių metu ir taip nemažai, neprotinga būtų jį kurti papildomai. Galiausiai, sąžiningumas yra svarbus darbdaviams. Jei būsite atviras ir prisipažinsite, kad vieno ar kito jų keliamo reikalavimo neatitinkate, bet sutinkate mokytis, pademonstruosite lankstumą, gebėjimą prisitaikyti prie esamos situacijos. Cv pavyzdziai svarbūs rašant savąjį gyvenimo aprašymą, kad ir kokie naudingi būtų, nepadiktuos jums atsakymų pokalbio metu. Galiausiai, priėmimą ar nepriėmimą į darbą lemia galutinis įspūdis susitikus akis į akį.