Medicina / Sveikata

Dantų atstatymas naudojant dantų protezus

dantu protezavimasDantų protezavimas, tai vienas populiariausių ir galima sakyti vienintelis variantas, kurio dėka galima būtų atstatyti dėl vienų ar kitų priežasčių prarastus dantis. Dažnai atliekama tyrimų, kuriais bandoma paeksperimentuoti ir atrasti vis kažką naujo šioje srityje. Šiame straipsnyje ir pakalbėsime apie vieną naujovę. Tai cirkonio oksido keraminiai protezai. Šie protezai atsirado kaip variantai tarp metalinių ir bemetalių neišimamų protezų. Kiekvienas iš išvardintų variantų turi privalumus bei minusus, tačiau cirkonio oksido keraminiai protezai jau yra aukščiau tobulumo. Taigi, juos ir aptarsime toliau straipsnyje.

Taigi, cirkonio oksidas jau seniai žinomas ir pripažintas junginys. Kaip teigia, šio junginio žinovai, tai labai tvirta medžiaga, kuri yra labai panaši į natūralaus danties medžiagą. Taip pat, didelis privalumas šio junginio yra tas, kad jis puikiai modeliuojamas. Dantų protezavimas su šia medžiaga yra vienas geriausių pasirinkimų. Pagrindiniai privalumai, kurie yra įvardinami ir dėlm kurių šie protezai yra tokie mylimi toliau bus išvardinti.

Pirmiausi, tai daugelis asmenų nenori, kad burnoje būtų dedami įvairūs metalai, nes tokius svetimkūnius organizmas dažnai gali atmesti. Antras privalumas yra tas, kad šis junginys labai panašu į natūralaus danties medžiagą. Maža dalis asmenų gali pažiūrėja atskirti ar tai protezai ar natūralūs dantys. Dėl šio komforto jausmo dažnas nebijo mokėti daugiau pinigų. Taip pat labai svarbi ir gal net svarbiausia priežastis dėl ko šie cirkonio oksido protezai yra tokie vertinami, tai junginio savybės, kurios nekenkia burnos audiniams. Šis naudojamas junginys retai, dažniausiai niekada nesukelia infekcijų ar kitų nemlonių pojūčių burnoje. Šiaip šis junginys buvo išrastas kaip alternatyva tarp metalinių ir bemetalių protezų. Prieš tai išrasti bemetaliai protezai, kurie gaminami iš porceliano yra daug silpnesnės struktūros, todėl patartini naudoti tik priekiniams dantims. Tuo tarpu cirkonio oksidas yra tvirtas gaminys, kuris labai ilgai išsilaiko. Toks atliktas dantų protezavimas ilgai pasižymi ilgaamžiškumo bei estetiškumo savybėmis, Taip pat, tokie dantys ilgai yra funkcionalūs.

Kalbant apie šios technologijos atsiradimą, tai ji jau seniai yra taikoma pasaulyje. Jau užėmė populiarumo viršūnę daugelyje pasaulio šalių. Vis labiau ši idėja ateina ir į Lietuvą. Šios technologijos taikymas yra šiek tiek brangesnis, todėl ja dažniausiai naudojasi asmenys, kurie turi dauge bendrauti su klientais. Taip pat tie, kurie turi daug rodytis ir bendrauti viešumoje. Aišku, rekomenduojama visiem asmenims ją rinktis, tačiau dėl finansinių bei kitų priežasčių nevisi asmneys nori ar gali rinktis tokius protezus.

Taigi, išanalizavus pagrindinę naujovę, kuri šiuo metu yra taikoma protezavimo srityje, galima daryti išvadas. Vis labiaus tobulėjant technologijoms atsiranda daugiau alternatyvų, kurias gali rinktis tiek dantų specialistai, tiek paprasti vartotojai. Kita išvada yra ta, kad kokybės gerinimas nestovi vietoje ir kiekvienam pagal poreikius bei galimybes galima taikyti kainos ir kokybės derinį. Taigi, kiekvienas vartotojas dabar turi visišką pasirinkimo laisvę. Pasitaręs su savo odontologu priima sau tinkamiausią sprendimą. Didžiausia tikimybė, kad kuo toliau tuo labiau odontologams bus priimtinas dantų protezavimas cirkonio oksido junginiu.