Medicina / Sveikata

Dantų atstatymo metodai

Daugeliui išgirdus apie dantų protezavimą, kyla nekokios asociacijos. Juk negražius, nepatogius dantų protezus nešioja tik seni žmonės. Jaunas žmogus niekaip nesisieja su dantų protezavimo procedūra. Tačiau gydytojai viską suskumba paneigti: šiandien dantis protezuoti prireikia ir jauniems žmonėms. O dantų protezavimo srityje taikoma daug naujovių, taigi dabartinis dantų protezavimas kardinaliai skiriasi nuo anksčiau taikyto gydymo, naudojami kur kas naujesni ir pažangesni gydymo metodai.

Protezavimo nereikėtų baimintis, nes šiuolaikiniai gydytojai ieško būdų, kaip kuo geriau atstatyti prarastus dantis. Dažnai pakanka ir mikroprotezavimo, kai, išsaugant natūralius dantų audinius, jie dengiami specialia medžiaga. Protezuojant pasirenkamos ir tokios medžiagos, kurios metams bėgant nekeičia spalvos, struktūros, nenusidėvi, yra atsparios sulūžimui ir kitokiai deformacijai.

Kompetentingi gydytojai pagal atvejo sudėtingumą pritaiko pažangiausius gydymo metodus, aktyviai bendradarbiauja ir nuolat konsultuojasi su dantų technikų laboratorijomis.

Kodėl svarbus dantų protezavimas?

Dantų protezavimas jų netekusiam žmogui yra iš tiesų svarbi ir nepakeičiama procedūra. Pirma, neturint vieno ar kelių dantų, sudėtinga kalbėti, kramtyti maistą, atlikti kitus veiksmus. Labai daug neigiamų padarinių padaro estetikos dalykai: neturintis dantų žmogus prasčiau priimamas visuomenėje, jis sudaro asocialaus, savimi nesirūpinančio žmogaus įvaizdį. Laiku nepasirūpinus trūkstamų dantų atkūrimu, gresia rimtos problemos, nes daugeliu atvejų ima nykti žandikaulis, dantys gali pasislinkti ir deformuotis. Aišku, jei finansinės galimybės leidžia, galima rinktis ir dar inovatyvesnį metodą – dantų implantaciją.

Kokią dar naudą teikia dantų protezavimas?

  • Geriau sukramtomas maistas, taigi galima išvengti virškinimo sutrikimų ir žarnyno ligų, avitaminozės ir kt.
  • Pakitusi burnos estetinė išvaizda: galima šypsotis, drąsiai nesidengiant burnos kalbėti, burna neatrodo sukritusi, pasilygina raukšlės, atsiradusios dėl iškritusių dantų.
  • Protezuoti dantys gali visiškai nesiskirti nuo kitų burnoje esančių natūralių dantų. Jų spalva, dydis, forma, skaidrumas, struktūra ir kitos vizualinės savybės gali visiškai atitikti jūsų natūralių dantų savybes.
  • Su dantų protezais pagerėja tartis, žmogus kalba aiškiau, kitaip tariant, pagerėja fonetika.
  • Žmogus su protezais gali gyventi pilnavertį gyvenimą, dalyvauti viešajame gyvenime, nes jis labiau pasitiki savimi ir nebeturi kompleksų dėl trūkstamo danties ar kelių dantų.

Kokie pagrindiniai dantų protezų tipai?

Pagrindiniai du dantų protezų tipai – tai fiksuoti ir nefiksuoti dantų protezai. Jie dar skirstomi ir smulkiau, tačiau aptarsime tik pagrindines savybes ir privalumus. Fiksuotas dantų protezavimas yra pranašesnis, nes dantų nereikia išiminėti. Tačiau pasirinkus šį metodą, reikia turėti arba kelis likusius dantis, arba įsisukti bent du implantus, nes reikia atramos šios rūšies protezams tvirtinti. Jie burnoje beveik nepastebimi. Tuo tarpu išimami protezai tinka tiems, kurie neturi daugelio dantų viršutiniame arba apatiniame lanke. Šios rūšies protezus reikia išimti, jie mažiau efektyvūs kramtant maistą. Vienas didžiausių išimamų protezų privalumų – mažesnė nei fiksuotųjų kaina.