Medicina / Sveikata

Dantų balinimas

Šiais laikais žmonėms yra prieinama galybė dantų balinimo metodų. Turėti baltą šypseną tapo gana paprasta, reikia noro ir aišku pinigų. Visgi prieš dantų balinimo procedūrą svarbu susirasti tinkamą stomatologą ir odontologijos kliniką. Odontologas turėtų patikrinti jūsų dantis ir juos išvalyti. Taip pat norint pasiekti optimalų balinimo rezultatą privalu panaikinti ant dantų atsiradusias dėmes. Galiausiai kai kuriais atvejais, gana retai, tačiau dantų balinimo procedūra yra neįmanoma.

Kaip žinoti ar esate tinkamas kandidatas?

Ne visi žmonės gali pasirinkti dantų balinimo procedūrą. Kandidatai privalo atitikti tam tikrus keliamus reikalavimus:

·         Pirma, dantys, kurie yra restauruoti naudojant estetinio plombavimo metodus, pavyzdžiui laminantes ar plombuoti, negali būti balinami hidrogeno ar karbamido peroksidu. Tiek plombos, tiek laminantės, balinant nekeičia spalvos, taigi tokie dantys skirsis nuo sveikų. Paprastai visi metodai – dantų balinimas kapomis ar balinimas odontologijos klinikoje reikalauja pakeisti senas plombas ar kitus dirbtinius elementus. Taigi, jei jūsų dantys buvo taisyti, balinimo procedūra gali gerokai pabrangti.

·         Antra, dantys, kurie turi vidinių dėmių ar yra pakeitę spalvą dėl šaknies kanalo valymo, gali būti nepaveikti balinimo proceso metu. Šiuo atveju patariama naudoti vidinį negyvo danties balinimą arba tiesiog pasitelkti estetinį plombavimą.

·         Trečia, dantys, kurie turi rudą ar pilką atspalvį po balinimo proceso ne visada tampa tokie balti, kokių žmogus gali norėti. Deja, to neįmanoma pakeisti, paprastai geltoną atspalvį turintys balinasi geriausiai.

·         Ketvirta, motinos, kurios laukiasi ar maitina savo vaiką neturėtų balinti savo dantų. Iš tiesų nėra atlikti tyrimai ar balinimo procesas kenkia nėščiosioms ir maitinančioms kūdikius. Visgi, dažnai patariama šiais gyvenimo etapais susilaikyti.

·         Penkta, žmonės, kurių dantys yra labai jautrūs taip pat tūrėtų vengti balinimo, nes po jo jautrumas gali dar labiau padidėti.

Kaip balinami dantys?

Emalis yra pirmas danties sluoksnis, paprastai jis yra permatomas ir visai skaidrus. Sluoksnis po emaliu vadinamas dentinu, šis paprastai yra geltono atspalvio, tačiau kartais gali būti ir pilkas, rudas ar juodas. Dentino atspalviui tapus matomam per emalį, dantys pakeičia spalvą. Norint išbalinti antrąjį danties sluoksnį dažnai yra pasitelkiamas peroksido tirpalas, kuris įsiskverbęs per emalį pakeičia dentino spalvą. Po šios procedūros pacientas vėl gali džiaugtis balta šypsena.

dantų balinimas kapomis

Rinkoje yra ne vienas dantų balinimo metodas, Lietuvoje odontologijos klinikose galima pasinaudoti 4 pagrindiniais:

·         Balinimas klinikoje;

·         Dantų balinimas kapomis namuose;

·         Balinimas „Zoom“ sistema;

·         Endodontinis pavienių dantų balinimas.

Balinant dantis svarbiausia turėti realius lūkesčius. Labai dažnai nutinka, taip, kad žmonės tikisi geresnio efekto nei galima pasiekti. Taip pat reikėtų žinoti, kad balinimo rezultatai nėra amžini. Dantys natūraliai vėl pakeis spalvą, jei jais nebus tinkamai rūpinamasi. Patariama vengti tokių gėrimų, kaip kava arbata, raudonas vynas, taip pat dantų spalvą keičia tabako gaminiai ar maistas turintis dažiklių. Be to, privalu kiekvieną dieną valyti dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Tinkama dantų priežiūrą prailgina balinimo efektą.

Galiausiai reikėtų žinoti, kad galimi pasiekti rezultatai ir reikiamos priemonės kiekvienam žmogui bus skirtingos. Taigi privalu nuvykti pas stomatologą, kuris patars, kokį tinkamiausią metodą naudoti. Po apsilankymo pas specialistą žmonės sužino, kokių priemonių teks imtis norint pagrąžinti savo šypseną. Tada telieka pasirinkti odontologijos kliniką, kuri teikia kokybiškiausias balinimo paslaugas, o šių Lietuvoje yra nemažai, taigi šiame etape netūrėtų kilti problemų.