Paskutiniu metu dantų balinimo procedūra nėra didelė problema. Pacientai odontologijos kabinėtuose gali rinktis įvairiausias balinimo procedūras. Ar jūs irgi svajojate apie baltą šypseną? Visgi prieš imdamiesi, bet kokių dantų balinimo procedūrų užsirašykite pas odontologą, kuris galės tinkamai patarti. Žinotina, kad prieš balinimo procesus odontologas privalo pašalinti paviršines dėmes, kurios gali trukdyti. Po šios procedūros galima nuspręsti ar Jūs esate tinkamas kandidatas dantų balinimui.
Ar Jūs esate tinkamas kandidatas?
Ne visi žmonės yra tinkami kandidatai balinti savo dantis. Štai pagrindinės priežastys, kuomet dantų balinimas yra neįmanomas:
• Pacientai, kuriems yra implantuoti dantų implantai, priklijuotos laminatės arba plombuoti dantys netinkamomis plombomis yra netinkami kandidatai. Vis paminėti dalykai yra neveikiami hidroksido ar karbamido peroksidų. Žinoma, jei implantas yra vienas iš krūminių dantų galbūt šypsantis nesimato, tokiu atveju didelės problemos nebus. Kaip bebūtų laminatės dažniausiai dedamos ant priekinių dantų, taigi jos gali tapti problema balinant dantis. Sprendimas keisti nesibalinančias plombas ir laminatės.
• Dantys, kurie turi vidines dėmes ar dantys, kurių kanalas yra gydytas, gali būti sunkiai paveikiami įprastomis balinimo procedūromis. Dažnai tokiems dantis reikia pasitelkti kanalo balinimo procedūrą. Taip pat galima rinktis ir kitus sprendimus, kuriuos konkrečiu atveju pasiūlys odontolgas.
• Dantys, kurių natūralus atspalvis yra pilkas ar rudas gali nesileisti balinimui arba pasiekti rezultatai bus šiek tiek prastesni, nei geltono atspalvio dantų.
• Nėščios ar maitinančios savo vaikus motinos turėtų vengti balinimo procedūrų, kadangi nėra atlikta pakankamai tyrimų, kaip šios procedūros įtakoja neštumą ar motinos pieną.
• Žmonės besiskundžiantys itin jautriais dantimis taip pat turėtų vengti balinimo procedūrų, kadangi po šių dantų jautrumas labai dažnai tik sustiprėja.
Kaip yra balinami dantys?
Emalis viršutinis dantų sluoksnis yra dalinai arba visai permatomas. Po minėtu sluoksniu slepiasi kitas pavadinimu dentinas. Šio spalva įprastai yra geltona, tačiau gali būti ir pilka, ruda ar netgi juoda. Būtent matomas dantų atspalvis ir yra dentino spalva. Norint pasisekti baltesne dantų spalvą ant emalio yra pilami įvairūs peroksido tirpalai, šių koncentracija ir konsistencija apsprendžia pats odontologas, kiekvienu atveju ji gali būti skirtinga. Kaip bebūtų yra išskiriami šie 3 pagrindiniai balinimo metodai:
• Balinimas pas stomatologą. Kaip jau tikriausiai supratote, šis procesas atliekamas odontologijos klinikoje. Dantys yra padengiami dantų balinimui skirta medžiaga, kuri aktyvuojama naudojantis helio lempos šviesa. Norint pasiekti optimalų variantą siūloma šią procedūrą atlikti 2-3 kartus.
• Dantų balinimas kapomis. Balinant dantis namuose pacientas privalo naudoti specialiai jam pagamintas dantų kapas. Balinimo kapos yra pripildomos specialiu geliu ir dedamos ant dantų. Jas galima užsidėti naktį.
• Negyvų dantų balinimas. Kaip jau minėjau ankščiau negyvų dantų balinimas gerokai skiriasi nuo įprastų metodų. Negyvi dantys yra balinami iš vidaus į danties kanalą įdedant specialią medžiagą. Ši procedūra kartojama vieną kartą per du metus.
Reikia pabrėžti, kad dantų balinimas nėra natūrali procedūra. Taigi jei įmanoma vertėtų jos vengti. Žinotina, kad žmonių išskiriamos seilės savo sudėtyje ir taip turi medžiagų padedančių šviesinti dantų emalį. Taigi paprasčiausias būdas norint išlaikyti baltą šypseną yra maisto su dažikliais atsisakymas ir nuolatinis dantų valymas. Norintiems drąsiai šypsotis, reikėtų mesti rūkyti, atsisakyti arbatos, kavos, raudono vyno. Taip pat prevencinei dantų priežiūrai verta pasitelkti dantų pastą su kalcio fosfatu, kurios pagalba, yra stiprinamas emalis.