Medicina / Sveikata

Dantų balinimo būdai

Televizijos laidų vedėjų, aktorių, politikų – visų visuomenėje žinomų žmonių atributas – balta šypsena. Tiesa, šiandien tai ne tik šių žinomų žmonių atributas. Šiandien įgyti baltus dantis už prieinamą kainą gali kiekvienas, to siekiantis žmogus.

Balinamosios dantų pastos. Balinanti dantų pasta tapo normaliu kiekvienų namų atributu. Tiesa, retas žmogus gali pasigirti reklamose žadamais balinančios dantų pastos rezultatais. Didžiuose prekybos centruose randamos balinančios dantų pastos turi pakankamai mažai dantų spalvai įtakos turinčių medžiagų, o valant dantis tos pačios medžiagos daro įtaką tik kelias minutes. Tiesa, visa tai daroma apgalvojus. Tiesiog per didelis balinimą skatinančių medžiagų kiekis gali padaryti daugiau žalos, nei naudos.

Dantų balinimas lazeriu. Ši procedūra atliekamt tik stomotologo kabinete. Paprastai ji trunka ne ilgiau, kaip valandą. Dantys būna padengiami specialiu skysčiu, kurio didelę dalį sudaro vandenilio peroksidas. Tai medžiaga, kuri turi didžiausią įtaką dantų balinimo procese. Kai dantys jau būna padengti šia žėle, jie yra švytinami specialiu lazeriu, kuris sužadina veikliąsias medžiagas. Nors šis būdas yra vienas greičiausių, teigiama, kad šis būdas nekenkia nei dantims, nei dantenoms.

Dantų balinimas kapomis. Palyginus su kitais balinimo būdais, tai vienas pigiausių ir efektyviausių metodų, kaip pasiekti norimų rezultatų – burną, puošiančius baltus dantis. Šis būdas trunka ilgiau nei balinimas lazeriu. Atsižvelgus į dantų būklę procesas trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Prieš pradedant procedūrą yra pagaminamos kiekvienam individualiai pritaikytos kapos. Jos atitinka jūsų dantų formą. Tuomet jums įteikiamas specialus skyris ir paaiškinama, kaip vyskta visas procesas. Dantų balinimas kapomis reikalauja kantrybės, nes turėsite tuo užsiimti kasdien. Kiekvieną dieną prieš miegą kapas reikės įsidėti į burną. Prieš tai jos turės būti mirkomos specialiame skystyje.

Žinoma, prieš imantis dantų balinimo procedūros, verta pasikonsultuoti su šios srities profesonalais. Balinant dantis kapomis kurį laiką dantys gali būti jautresni, tuo tarpu po procedūros lazeriu būtina vengti dantis dažančių produktų. Balinimo procedūros nerekomenduotinos neščiosioms ir diabetu bei širdies ligomis sergantiems žmonėms.