Įvairenybės

Dantų implantai – kas tai ?

Danties implantas, tai dirbtinė danties šaknis, kuri yra įtvirtinama žandikaulyje. Implantas, tai nedidelis sraigtelis, kuris įsukamas į žandikaulio kaulą ir tampa tikrosios šaknies pakaitalu. Dantų implantai yra pagaminti iš titano. Šis metalas yra dažniausiai naudojamas chirurgijoje, nes jis yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija. Dantų implantų prigijimo tikimybė yra labai didelė. Pacientai, implantais gali džiaugtis visą gyvenimą, žinoma, jei jie bus prižiūrimi ir jais rūpinamasi.

Kam žmonėms reikalingi dantų implantai?

Yra įvairių priežasčių, kodėl žmonės praranda savo natūralius dantis, pavyzdžiui, nelaimingų atsitikimų metu, dėl dantenų ligų, karieso, infekcijų ir t.t. Praradus vieną ar kelis natūralius dantis, iškyla daug problemų: likę dantys išsikraipo ir atrodo neestetiškai, pasisuka, jaučiamas diskomforto jausmas. Nieko nesiimant ir paliekant netvarkingus dantis, sąkandis gali blogėti, todėl taps sunkiau sukramtyti maistą.

Būtent todėl yra reikalingi dantų implantai. Jie užpildo prarastų dantų vietą ir užkerta kelią išsikraipymams, žmonės gali tinkamai kramtyti maistą, šypsotis ir svarbiausia išnyksta kalbėjimo defektai.

Dantų implantai tikrai gali būti naudojami įvairiose situacijose:

 • Dantų implantai gali būti naudojami atkurti vieną dantį, todėl nereikia šlifuoti gretimų dantų.
 • Dantų implantai gali būti naudojami fiksuoto tiltelio laikymui.
 • Dantų implantais galima atsisakyti išimamų protezų ir kramtyti kaip su savais dantimis.
 • Jais galima stabilizuoti išimamus protezus.
 • Ką reikia žinoti, norintiems implantuoti dantį?
 • Visi, norintys implantuoti dantis, turi rūpintis savo sveikata bei burnos higiena.
 • Taip pat turi turėti stiprų ir patvarų žandikaulį į kurį bus sriegiamas implantas.
 • Svarbu, kad dantenos būtų sveikos, nepažeistos periodontito.
 • Žmogaus amžius bei priežastys, kodėl yra reikalingas implantas.
 • Kaip žinoti, ar žmogui dantų implantai tinka?

  Gydytojas odontologas dažniausiai nusprendžia, ar dantų implantai nekenks sveikatai ir ar nėra veiksnių, galinčių apsunkinti kietųjų ar minkštųjų audinių gijimą, pavyzdžiui, kaulinio audinio infekcijos, jungiamojo audinio pažeidimų ir kt. Be to, turi būti sveikos dantenos ir užtektinai kaulinio audinio, kad būtų galima įsukti dantų implantus.

  Ypač svarbu įsukant implantus ir gaminant protezus atsižvelgti į fizines ir medicinines pacientų burnos ypatybes, pavyzdžiui, į netaisyklingą sąkandį. Jei sąkandis yra netaisyklingas ar esant kreiviems dantims gali tekti pirmiausiai juos ištiesinti, pasitelkiant ortodontinį gydymą naudojant breketus, ir tik tada implantuoti dantį.

  Kaip vyksta dantų implantavimas?

  Visų pirma, gydytojas-odontologas turi nustatyti ar danties implantacija yra reikalinga. Nustačius, jog implantacija yra reikalinga, sudaromas asmeninis gydymo planas (tinkamas ir kokybiškas būtent šiam pacientui), kuris atspindi visą gydymo eigą. Plano sudarymas yra itin svarbus norint atlikti danties implantavimo procedūrą, nes tai yra invazinė procedūra. Todėl būtina atlikti detalią paciento analizę, įvertinti įvairius faktorius, aplinkybes.

  Pagal numatytą planą, yra įsriegiamas chirurginis implantas į kaulą. Tai atliekama naudojant vietinį nuskausminimą, todėl pacientas nejaučia jokio skausmo. Po operacijos praėjus 7 – 10 dienų yra nuimami siūlai ir prasideda gijimo procesas, kuris dažniausiai užtrunka keturis mėnesius. Šio periodo metu implantas labai glaudžiai suauga su kaulu (žinoma, nors ir nedidelė, tačiau yra tikimybė jog implantas bus atmestas).

  Toliau daroma nedidelė operacija, kurios metu atidengiama implanto viršūnė, prie kurios gydytojas odontologas pritvirtina atramą, ant kurios vėliau tvirtinamas dantis arba tiltas. Tai yra trumpa procedūra, kuri atliekama su vietiniu nuskausminimu.

  Galiausiai, paskutinė gydymo fazė – protezavimas. Gydytojas odontologas nuima nuo implantų atspaudą, pagal kurį pradedami daryti protezai. Tam, kad tiksliai būtų suformuotas dantis, gali prireikti keleto vizitų. Pabaigus protezavimą dantys atrodys natūraliai ir bus stiprūs.