Medicina / Sveikata

Dantų implantai – kas tai?

Dantų implantai, tai dirbtinės danties šaknys, kurios pakeičia natūralią danties šaknį šios netekus. Implantai yra įsriegiami (įsukami)į paciento žandikaulį ir tarnauja, kaip tikra šaknis ant kurios yra tvirtinama speciali karūnėlė. Šiame straipsnyje ir papasakosiu apie dantų implantus ir implantavimo procedūrą.

Dantų implantai yra kur kas geresnis sprendimas nei protezavimas tiltiniais protezais..Taip yra todėl, kad implantas įsukamas žandikaulyje ir ant jo vėliau tvirtinama danties karūnelė, o protezuojant dantis tiltiniais protezais dažniausiai nukenčia šalia esantys sveiki dantys, pacientas gali jausti skausmą. Be to implantas neleidžia žandikaulio kaului sunykti. Ilgainiui dėl nykstančio žandikaulio kaulo gali keistis netgi veido bruožai.

Šiuo metu netekus dantų, implantai yra vienas iš populiariausių sprendimų. Specialistai gali pasiūlyti įvairiausių firmų, dydžių ir formų dirbtines šaknis. Dažniausiai konsultacija su odontologu padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Dantų implantų privalumai

  • Išvaizda – netekus danties žmogaus išvaizda gerokai pasikeičia, asmuo gali atrodyti gerokai vyresnis nei yra iš tikrųjų. Įdomu, kad stilistai pabrėžia, jog žmonės netekę dantų, ypač priekinių, atrodo labai nepatraukliai dėl į akis krentančios veido asimetrijos. Taigi dantų implantai išsprendžia šias problemas.
  • Dantų apsauga – implantai nereikalauja būti tvirtinami prie šalia esančių dantų, taigi apsaugomi kaimyniniai dantys. Naudojant dantų tiltus, šie tvirtinami prie šalia esančių dantų, kurie yra žalojami.
  • Prevencija prieš žandikaulio netektį. Netekus danties ir nesiimant jokių veiksmų žandikaulio kaulas gali sunykti nebeatstatomai. Taigi labai svarbu netekus danties ieškoti galimybės įsistatyti implantą kaip įmanoma greičiau. Dirbtinė šaknis neleidžia kisti žandikaulio formai, padeda išlaikyti esamus veido bruožus.
  • Taisyklinga kalba. Dažnai netekus danties pasikeičia žmogaus tartis, gali atsirasti šveplumas. Įsistačius dirbtinį dantį tartis atsistato.

Implantacijos procedūra

Svarbu suprasti, kad ne kiekvienas pacientas gali būti tinkamas dantų implantacijai. Svarbu, kad žmogus būtų geros sveikatos ir turėtų pakankamą žandikaulio kaulą prie kurio bus tvirtinimas implantas. Taip pat reikia suprasti, kad po operacijos visą gyvenimą teks kruopščiai prižiūrėti dirbtinę karūnėlę ir šaknį.

Kaip tikriausiai supratote, dantų implantai susideda iš dviejų dalių, tai titaninis varžtas atstojantis šaknį ir protezas arba kitaip danties karūnėlė, kuri tarnauja kaip pats dantis. Operacijos metu odontologas nuskausmins vietą į kurią bus statomas implantas. Tuomet specialistas išgręš mažą skylutę žandikaulyje, ši procedūra gana sudėtinga, kadangi odontologas privalo nepažeisti kaulo, o taip pat ir aplink esančių nervų, netinkamai atlikus operaciją gali kilti komplikacijos. Išgręžus skylutę, titaninis varžtelis yra įsukamas į kaulą. Po to dirbtinė šaknis uždengiama dantenomis siekiant pagreitinti varžtelio suaugimą su kaulu ir patį gijimo procesą. Po tam tikro laiko, dažniausiai keleto mėnesių, varžtelio viršūnė yra atidengiama ir prie jos yra tvirtinama karūnėlė. Baigus paskutinę procedūrą pacientas turi naują dirbtinį dantį. Svarbu suprasti, jog šis reikalaus kruopščios priežiūros, taip pat teks kas pusė metų lankytis pas odontologą implanto patikrai.

Dantų implantai yra viena naujausių metodikų naudojamų odontologijoje netekus natūralių dantų. Taip pat reikėtų žinoti, kad tai gana brangi investicija, tačiau ilgaamžė. Paprastai dantų implantams yra teikiama garantija visam gyvenimui , o atsiradus komplikacijoms dažniausiai įmanoma implantą pakeisti nauju. Be to svarbu suprasti, kad implantas reikalaus tiek pat ar net daugiau dėmesio nei tikras dantis. Taigi svarbiausia tinkamai prižiūrėti dantis, kad neprireiktų jokio gydymo iki vėlyvos senatvės, bet visgi jei jau nutiko nelaimė dantų implantai yra vieni tobuliausių odontologijos sprendimų netekus danties.

Pilna dantų implnatacija