Medicina / Sveikata

Dantų implantai ir implantacijos procesas

Pametus dantį ir įstačius vietoje jo tiltelį ar išimamą protezą yra pakeičiama tik viršutinė danties dalis. O štai dantų implantai suteikia galimybę atkurti ir danties šaknį. Implantacijos procedūra yra vienintelis būdas, leidžiantis atkurti visą trūkstamą dantį. Šiame straipsnyje trumpai papasakosiu apie šiuos išradimus ir apie jų įdiegimo procesą.

Pagrindinis dantų implantų privalumas yra tas, kad įaugę į žandikaulį, jie suteikia itin tvirtą pagrindą protezui. Visiškai nejudantys protezai užtikrina natūralią kalbėseną, efektyvų ir neskausmingą kramtymą, maksimalų estetinį rezultatą ir, svarbiausia, pasitikėjimą savimi.

dantų implantai

Be to, dantų implantai neleidžia sunykti kaului, kuris, netekus šių, ilgainiui plonėja, taip pat užtikrina natūralios veido formos išlaikymą, kitų dantų apsaugojimą ir maksimaliai sumažina kitus nepatogumus, susijusius su dantų praradimu.

Esant situacijai, kai netenkama vieno ar keleto dantų, sraigtinio implanto įsriegimas leidžia išvengti kaimyninių dantų šlifavimo. Tai ypač svarbu, kai šie dantys visai sveiki.

Dėmesio, taupieji! Nors iš pirmo žvilgsnio dantų implantai gali pasirodyti brangesni už kitus gydymo metodus, ilgalaikėje perspektyvoje būtent šie yra ekonomiškesnė investicija. Daugumai žmonių jie tarnauja visą gyvenimą, taigi sutaupoma nemaža pinigų suma, kuri būtų išleista reguliariems išimamų protezų ar tiltų pataisymams. Taip pat reikėtų žinoti, kad su implantu, jums yra įteikiamas ir garantinis lapelis, kuris užtikrina jūsų investicijos saugumą.

Paprastai implantacijos procesas nuo implantacijos operacijos dienos iki suprotezavimo apatiniam žandikauliui trunka 3 mėnesius, o viršutiniam 6 mėnesius.

Esant tinkamoms sąlygoms, kai objektyviai stebimas patikimas implanto fiksavimasis kaule, galimas ankstyvas implanto apkrovimas. Suprotezuojama po implantacijos operacijos praėjus 6 savaitėms (apatiniame žandikaulyje) arba 12 savaičių (viršutiniame žandikaulyje).

Implantai gali būti protezuojami ir tą pačią arba kitą dieną po implantavimo operacijos. Betarpiškas apkrovimas galimas tokiais atvejais, kai kaulas storas, gleivinė sveika, sąkandis taisyklingas, kai implantuojama vietose, kur kramtymo metu implantui tenkantis krūvis nebus didelis. Nauja šypsena galite džiaugtis iš karto! Vis dėl to dažnesniais atvejais odontologai pataria šiek tiek palaukti, kol atsileidžia dantenų tinimas ir nepastebima jokių komplikacijų.