Medicina / Sveikata

Dantų implantai ir jų alternatyvos

Ar atsimenate jausmą, kai būdami šešerių metų išrovėte pirmąjį danti? Žinoma, jausmas tada buvo pakilus. Pieninio danties netekimas buvo tarsi žengimas į suaugusiųjų pasaulį. Tuomet visi rūpinosi tavimi ir pasakojo, kokie užaugs tvirti nuolatiniai dantys. Tuo tarpu, kai prarandamas nuolatinis dantis, viskas atrodo daug baisiau. Kitaip nei pelkėje gyvenančiam krokodilui, kuriam dantys atauga kiekvieną kartą jiems išgriuvus, žmogui dantys išauga tik du kartus. Trečiajį kartą šią problemą galima išspręsti tik dantisto kabinete.

Netekus danties, viena iš išeičių yra dantų implantai. Odontologo kabinete išgriuvusio danties vietoje yra įgręžiamas specialus implantas. Tuomet leidžiama kelias savaites apsiprasti su nauju svetimkūniu. Galiausiai, užvirtinami specialūs karūnėlės laikikliai ir jūsų šypsena atrodo dar geriau nei prieš danties netekimą.

Netekus danties negalima delsti. Per ilgesnį laiką toje vietoje, kur buvo dantis prasideda negrįžtami kaulų atrofacijos procesai. Kaip raumuo, kurio nemankštiname, taip ir žandikaulio kaulai pradeda nykti. Taigi per pusmetį ar dar ilgesnį laiką kaulas gali sunykti ir su dantų implantais šypsenos problemų neišspręsite. 

Be to, kad netekus danties negražiai atrodys jūsų šypsena, gresia veido deformacija, kitų dantų dylimas ir gedimas bei žinoma kiti nemalonūs jausmai. Paprastai gėdijantis savo šypsenos žmogui darosi sunku bendrauti ir laisvai reikšti emocijas.

Tiesa, dantų implantai turi savo minusų. Jų negalima įmontuoti, jei žmogus serga diabetu ar turi širdies darbo sutrikimų. Taip pat būtina, kad žandikaulis būtų sveikas.

Žinoma, dantų implantai nėra vienintelis variantas. Jis gali būti per brangus, dantų implantų įdėjimui įtakos gali turėti sveikatos sutrikimai. Taigi, tokiu atveju derėtų rinktis protezus, specialius protezus ar plokšteles. Tiesa, visi šie būdai yra pakankamai brangūs. Sveikata – brangiausias mūsų turtas.

Galiausiai, geriausia saugoti dantis, kol dar nėra vėlu. Dantistai rekomenduoja apsilankyti bent du kartus per metus. Tuomet galėsite būti tikri, kad jūsų dantys yra sveiki. Dažnesni apsilankymai padės išvengti ir rimtesnių problemų. Žinoma, ne visko galima išvengti, bet galima būti pasiruošusiam. Tuo tarpu praradus dantį reikia kuo greičiau imtis reikiamų veiksmų.