Dantų implatavimas yra gana sudėtinga procedūra susidedanti iš kelių etapų, kurių metu atliekamos įvairios operacijos. Savaime suprantama, kaip kitose chirurginėse operacijose taip ir dantų implantacijos metu atsiranda komplikacijų tikimybė. Žinoma reikia pabrėžti, kad tik mažiau nei 5 procentai operacijų gali būti nesėkmingos. Paprastai nesėkmes įtakoja ne odontologijos klinikų specialistai, bet kitos kartai net su pačia operacija nesusijusios priežastys. Šiame straipsnyje pateiksiu retas, bet galimas su dantų implantais susijusias komplikacijas.
Kaip žinome dantų implantai yra skirti žmonėms nesenai netekusiems dantų. Įprastai implantai padeda išsaugoti žandikaulio kaulą, ko pasėkoje išsaugomas ir teisingas kitų dantų išsidėstymas bei užtikrinama graži, taiasyklinga šypsena. Visgi nėra namų be dūmų, taigi pateikiu žadėtą galimų komplikacijų sąrašą:
- Dantų implantų infekcija po procedūros.
Kaulas ir dantenos supančios danties implantą gali būti užkrėstos, dėl ko atsiranda komplikacijos. Šitaip dažniausiai gali nutikti operacijos metu, įstatinėjant implantą- dirbtinę šaknį. Žmogaus burnoje pilna įvairiausių bakterijų, taigi netgi stengiantis nuo šių apsisaugoti išlieka tikimybė, kad audiniai esantys aplink implantą bus užkrėsti.
- Danties implanto atmetimas.
Gali nutikti taip, kad jūsų kūnas nepriims dirbtinės šaknies – svetimkūnio ir stengsis šią pašalinti. Tokios pačios komplikacijos nutinka ir po inkstų, kepenų, širdies implantacijų.
- Per didelė danties implanto apkrova.
Kaului augant aplink danties implantą reikėtų šį pasaugoti. Dantų sukandimo metu atsirandantis spaudimas gali išjudinti tiek šaknį, tiek aplink ją esančius kaulo audinius. Taip pat ant vienos šaknies dedama karūnėlė iš 2-3 dantų gali patirti per didelį spaudimą. Pati gamta kiekvienam dančiui suteikė po šaknį, taigi tokia pati taisyklė turi galioti ir dantų implantams.
- Danties implanto gedimas.
Dantų implantai pagaminti iš titano metalo. Šis nors ir labai stiprus dėl gamybos klaidų gali sulinkti ar lūžti. Šios nesėkmės metu metalo dalelės gali patekti į audinį ir taip prasidėti infekciją. Tokie atvejai labai reti. Šiuolaikinės technologijos ir gamybos metodikas šias nesėkmes sumažino. Tačiau yra žinomi ir tokie atvejai.
- Kaulo apie danties implantą netekimas.
Kai kuriems pacientams sergantiems periodonto liga kaulas gali pradėti nykti netgi apie tikrą dantį. Tokie patys atvejai yra žinomi ir įstačius danties implantą. Galima paminėti, kad nepaisant žandikaulio kaulo netekties implantas gali išsilaikyti stabilus ir jokių papildomų priemonių nereikės imtis. Kaip bebūtų odontologai pataria nuolatos stebėti žandikaulio kaulą pasidarant rentgeno nuotraukas, taigi pacientams turintiems implantus reikėtų reguliariai lankytis odontologijos klinikose.
6. Danties implanto uždegimas.
Kaulas ir dantenų audiniai aplink implantą gali užsikrėsti ir po operacijos. Po karūnėle gali patekti maisto likučių ar kitų svetimkūnių sukeliančių uždegimą ir komplikacijas, netgi praėjus ilgam laikui po operacijos.
7. Danties implanto atidarymas
Ši yra daugiau prevencinė priemonė nerandant skausmo priežasties. Dažnai laiku aptiktos dantų implantų komplikacijos yra sutvarkomos odontologų nešalinant paties implanto. Dantenų atvėrimas aplink implantą gali padėti rasti skausmo priežastį.
Reikėtų suprasti, kad dantų implantai niekuo nesiskiria nuo tikrų dantų. Juos veikia maisto likučiai įstrigę tarpdančiuose, kariesas ir t.t. Taigi norint išlaikyti savo implantus nesugandintus reikės dantų šepetuku valyti dantis 2-3 kartus per dieną, taip pat naudoti specialiai dantims skirtą siūlą.
Be to, reikėtų nepamiršti lankytis pas odontologą, kuris stebės implanto būseną. Geriausiai lankytis pas implantacijos procedūrą atlikusį specialistą, kuris geriausiai žino situaciją ir galės tinkamiausiai patarti. Pats specialistas turėtų nustatyti apsilankymų grafiką.