Medicina / Sveikata

Dantų implantai: pliusai ir minusai

Dantų implantai yra vieni iš inovatyviausių odontologijos išradimų. Žmonės netekę dantų nebeprivalo jaustis nemaloniai ar nešioti išimamus dantų protezus, kurie mano nuomone yra gana nepatogūs. Šiuolaikinės technologijos dantų implantus paverčia neatskiriamus nuo tikrųjų. Kaip bebūtų šie turi ir neigiamų savybių. Šiame straipsnyje trumpai ir aprašysiu implantų pliusus ir minusus.

Dantų implantavimo procedūra

Dantų implantai, tai žmogaus rankų kūrinys, danties pakaitalas, dažniausiai pagamintas iš porceliano. Danties implantavimo procedūra susideda iš dviejų etapų. Visų pirma į žandikaulį yra įstatoma titaninis varžtelis, kuris atstoja danties šaknį. Antra prie šio yra pritvirtinamas protezas, netikras dantis. Galima paminėti ir tai, kad titaninis varžtelis yra amžinas, tačiau viršutinę dalį gali reikėti pakeisti po 10 – 15 metų.

Pliusai

Dantų implantai atstatys jūsų jaunatvišką šypseną. Taip pat danties netekimo atveju implantas gali padėti sustabdyti žandikaulio nykimo procesą bei palengvinti maisto kramtymą. Na, o gerai sukramtytas maistas padės jums apsisaugoti nuo skrandžio problemų, tokių kaip opa ir t.t. Galima pridurti, kad dantų implantai tinkami ir tuomet, kai jums trūksta vieno, kelių dantų ar net visų.

Minusai

Norint įsistatyti dantų implantus jums reikės ne vieno apsilankymo pas dantistą, tai gana ilgas procesas. Taip pat ir brangus. Be to, pasitaikius komplikacijoms pacientui pas odontologą gali tektis lankytis net kelerius metus. Trečia, tai gana skausmingas procesas, po operacijos žandikaulyje turint svetimkūnį jus gali kankinti skausmai, aišku šią bėdą gali išspręsti odontologo išrašyti nuskausminamieji. Reikia pripažinti, kad šios procedūros yra labai sėkmingos. Komplikacijų dažniausiai nepatiria apie 95 procentus pacientų, bet visgi 5 – iems procentams gali ir nepasisekti. Didesniam rizikos laipsniui priskiriami rūkaliai, diabetikai ir dar keletas retesnių atvejų.

Kas gali atlikti operacijas

Šias operacijas gali atlikti srities specialistai, su reikiama įranga. Patartina pasiklausinėti artimųjų ar pažystamų, kurie odontologijos kabinėtuose yra pasinaudoję šia paslauga. Taip pat tūrėtume žinoti, kad įsigijus implantą, gausite garantinį lapelį, kuris turi galioti visą gyvenimą.

dantų implantai