Medicina / Sveikata

Dantų protezai – kaip jų išvengti

Dantų protezavimas – tai plačiai naudojamas būdas dirbtinai atstatyti prarastą dantį. Jeigu jus ištiko nelaimė ir pažeidėte ar net praradote natūralų dantį, ši procedūra – tai vienintelis būdas atstatyti burnos sveikatą, taisyklingą veido formą ir šypseną. Dauguma žmonių mano, kad dantų protezavimas yra skirtas tik senjorams, tačiau ši procedūra yra dažnai būtina net ir jaunesnio amžiaus žmonėms. Dantų protezų dėka atkuriame dėl nelaimingo atsitikimo ar ligų komplikacijų prarastą dantį. Ši procedūra dirbtinai atkuria taisyklingą veido formą ir padeda apsisaugoti nuo kitų dantų ir dantenų ligų, tad jos reikšmė yra nepaprastai didelė. Jei jums rūpi jūsų dantų bei burnos sveikata, rekomenduojame plačiau pasidomėti dantų protezavimu. Šitaip galėsite geriau suprasti šios procedūros eigą bei susipažinsite su patarimais, kurie padės išvengti dantų protezų.

Protezuojant dantis, svarbiausia atsižvelgti į padarytą žalą. Atitinkam gydymui didžiausią įtaką turi paciento finansinės galimybės bei poreikiai. Atliekant dantų protezavimą galite rinktis tarp išimamų ir fiksuotų protezų. Fiksuoti protezai yra pritvirtinami prie dirbtinės danties šaknies, dar žinomi kaip implantas.

Keramikiniai vainikėliai – tai tinkamiausiai, labiausiai natūralų dantį primenantys fiksuoti protezai, kurie atkuria nepriekaištingą, natūraliai atrodančią šypseną. Šis variantas yra pats patraukliausias, nes jo dėka pataisoma ne tik dantų ir dantenų sveikata, bet ir užtikrinama natūrali išvaizda.

Lieti vainikėliai yra kur kas pigesnis fiksuotų protezų variantas. Jų išvaizda yra kitokia nei natūralaus danties, todėl jie yra dažniausiai naudojami krūminių dantų protezavimui, tačiau jei kliento finansinės galimybės neleidžia naudoti keramikinių vainikėlių, ši alternatyva taip pat puikiai atstato prarastus dantis ir apsaugo burnos sveikatą.

Išimami protezai – tai kur kas pigesnė alternatyva, kurią dažniausiai naudoja senjorai. Jų kaina yra daug mažesnė nei fiksuotų protezų, tačiau lėšų trūkumas – tai ne vienintelė priežastis, kodėl žmonės naudoja išimamus protezus. Dantų ligų sukeltos komplikacijos kartais sukuria tokias aplinkybes, kai paprasčiausiai negalime naudoti fiksuotų protezų.

Ne paprastų, bet pažeistų dantų formos bei spalvos taisymui dažniausiai naudojami venyrai. Venyrai – tai keramikinės plokštės, kurios apdengia danties paviršių ir šitaip atkuria tinkamą dantų formą bei pataiso pažeistą spalvą. Venyrai ne tik atstato pažeistus dantis, bet ir suteikia ilgalaikę apsaugą nuo pažeidimų.

Pati populiariausia dantų protezų rūšis – tai dantų plokštelės. Jas dažniausiai naudoja senyvo amžiaus žmonės, kuriems tenka keisti visus prarastus dantis. Dantų plokštelės taip pat turi specialius kablius, kuriuos galite užkabinti ant kelių likusių dantų, šitaip suteikiant protezams papildomo patogumo ir stabilumo. Jei manote, kad jums reikia pakeisti prarastus dantis, nedvejokite ir užsirašykite odontologo konsultacijai dėl protezavimo. Tinkamo dantų protezavimo kainos gali būti gan didelės, todėl jei įmanoma, pasistenkite išvengti šių procedūrų.

Aptarėme visas dantų protezų rūšis, tačiau kiekvienas žmogus nori išvengti dantų protezų. Kartais šios procedūros yra paprasčiausiai neišvengiamos, nes netenkame dantų dėl netikėtų nelaimių, tačiau protezų būtinybę galime minimalizuoti kiekvieną dieną pasirūpindami nepriekaištinga burnos higiena. Tinkama dantų priežiūra minimalizuos dantų ir dantenų ligų riziką, dėl kurios galite netekti danties, tačiau jei praradote ar pažeidėte dantį dėl iškilusios nelaimės, nenukabinkite nosies, nes su protezo dėka galėsite atkurti gražią, natūraliai atrodančią šypseną.

Daugiau informacijos apie dantų protezavimą rasite https://www.clinicdpc.lt/paslaugos/dantu-protezavimas/.