Kas yra dantų implantai?
Nuo 1950-ųjų metų tyrinėtojai stebėjo, kaip metalinis titanas ir keletas kitų medžiagų suformuoja labai stiprų ryšį su jas supančiu kaulu; tai buvo procesas, pavadintas „oseointegracija“.
Po daugelio metų kruopščių tyrinėjimų ir studijų, dantų implantai (titano cilindrai, įstatomi į žandikaulį, kad pakeistų trūkstamą dantį) buvo ištobulinti ir sulaukė didelės sėkmės. Šiuo metu yra pacientų, kurie nešioja ant implantų protezuotus dantis jau daugiau nei dvidešimt penkis metus.
Taigi, oseointegracija dantų gydyme pradėjo revoliuciją – pagaliau buvo atrasti daugelio problemų, susijusių su dantų trūkumu, sprendimo būdai.
Kodėl jūs turėtumėte apsvarstyti galimybę įsistatyti dantų implantus?
Jei jūs netekote vieno ar daugiau dantų, galimas daiktas, kad jau būsite susipažinę ir su nemaloniomis to pasekmėmis. Daugelio žmonių šypsenos netekus dantų tapo nepatrauklios, jiems gėda, jog neturi dantų, o valgydami jie jaučia skausmą ir diskomfortą.
Naudojant tradicinius metodus, jums gali būti atliktas dantų protezavimas naudojant dantų tiltus arba išimamus dalinius ir pilnus dantų protezus, tačiau jie turi daug trūkumų.
Prieš uždedant dantų tiltą paprastai nušlifuojami greta esantys naturalūs dantys, kurie suteikia pagrindą dantų pakaitalams. Kartais daliniai ir pilni dantų protezai būna labai nestabilūs, dėl to gali kilti dantų skausmai, sunkumai kramtant maistą ir kalbant.
Dar viena mažai žinoma problema, susijusi su dantų netekimu yra procesas, vadinamas „atrofija“, t.y. žandikaulio nykimas, kuris gali negailestingai progresuoti daugelį metų. Kaulo atrofija paveikia ne tik žandikaulio funkcionalumą, taip pat ji gali sukelti nepageidautinų kosmetinių veido pokyčių.
Dėl nepaprastos pažangos į priekį odontologijos srityje pastaraisiais metais, dantų implantai tapo efektyviu daugelio problemų sprendimo būdu.
Kaip įstatomi dantų implantai?
Paprastai dantų implantai įstatomi dviem etapais.
Etapo nr. 1 metu įstatomas pats implantas; dažniausiai ši procedūra atliekama gydytojo kabinete naudojant vietinę anesteziją. Naudojant tikslią ir švelnią chirurginę techniką implantai įstatomi į žandikaulį 3-4 mėnesiams, kol vyksta oseointegracijos (suaugimo su kaulu) procesas. Tokiu būdu danties pakaitalui paruošiamas stiprus ir tvirtas pagrindas. Šiuo laikotarpiu, siekiant minimalizuoti visus kosmetinius ir su kramtymu susijusius nepatogumus, galima naudoti laikinąjį dantų tiltą ar dantų protezus.
Etapo nr. 2 metu pagaminamas ir ant esančio žandikaulyje atraminio implanto uždedama nauja danties karūnėlė ar karūnėlių tiltelis. Dantų implantais galima pakeisti vieną, keletą ar net visus dantis. Jūsų odontologas gali rekomenduoti jums labiausiai tinkantį variantą.
Kokia yra dantų implantų teikiama nauda?
Dantų implantai yra efektyvus, saugus ir iš anksto numatomas dėl trūkstamų dantų kilusių problemų sprendimo būdas. Daugelis pacientų pasakoja apie dantų implantų teikiamą naudą:
• Dantų pakaitalai atrodo, funkcionuoja ir burnoje jaučiami taip pat, kaip ir natūralūs dantys;
• Atsiranda pasitikėjimas savimi įvairiose situacijose;
• Paciento išvaizda tampa gražesnė;
• Kramtant nejaučiama skausmo, o dantenos nedirginamos;
• Pagerėja gyvenimo kokybė.
Dar viena papildoma labai svarbi jų teikiama nauda gali būti kaulo atrofijos ar nykimo, dažniausiai susijusio su dantų netektimi, sustabdymas.
Dantų implantai tapo tikra revoliucija, saugiai ir patikimai išsprendusi amžiaus senumo problemą. Dantų proetzavimas implantais gali daugeliui metų pakeisti milijonų pacientų šypsenas ir gyvenimus.
Odontologijos klinika Kaune „Dentvalda” atlieka visas dantų protezavimo ir implantavimo paslaugas.