Medicina / Sveikata

Dantų protezavimas: kada laikas susirūpinti?

Dantų protezavimas: kada laikas susirūpinti?

Turbūt vis dar yra nemaža dalis visuomenės, kuriai dantų protezavimas siejasi su garbaus amžiaus žmonėmis. Iš tiesų ankščiau dantų protezai iš tiesų buvo taikomi tik tuomet, kai sveikų dantų praktiškai nelikę, tačiau tai buvo laikai, kuomet medicina ir technologijos nebuvo tiek pažengę kaip šiandien. Mat šiuolaikinės protezavimo procedūros atliekamos visai kitais atvejais ir nereikia laukti, kol visi dantys išbyrės.

Šiandien dantų protezavimas – gana įprasta ir nieko gėdinga neturinti procedūra. Specialistai pataria, jog protezuoti dantis reikėtų, jeigu bent 2-3 dantų paviršius yra visiškai pažeistas ir jų sutaisyti negalima. Taip pat protezai praverčia tuomet, kai yra blogas burnos sukandimas, dantys išlūžę ar dalies jų iš viso nėra. Neretai į specialistus kreipiasi žmonės, kurie serga ankstyva parodontoze, taip pat patekę į nelaimingus atsitikimus, patyrę traumas.

Specialistai prasitaria,  jog kartais protezus tenka gaminti ir tokiems žmonėms, kurie iš tieųs tiesiog ilgą laiką nevaikšto pas odontologą ir neprižiūri dantų. Todėl geriausia, kad dantų priežiūra būtų nuolatinė – tik taip įmanoma išvengti sunkių burnos ligų bei dantų netekimo. Kitu atveju nelieka nieko kito, kaip tik dantų protezai.

Šiandien profesionaliai atliekamas dantų protezavimas Vilniuje ar kitame mieste gali tapti ne tik lengvai prieinama paslauga, bet ir pakeisti kliento gyvenimą. Daugelis pacientų atvirauja, jog pasinaudoję protezais jie ne tik geriau jaučiasi, bet ir atsikratė kai kurių kompleksų. Dažniausiai sugedę dantys trukdo žmonėms atsipalaiduoti, jie vengia šypsotis viešumoje ir jaučiasi negražūs. Tuo tarpu dantų protezavimas visa tai ištaiso – šypsena tampa graži ir miela, norisi šypsotis, dalintis geromis emocijomis. Be to, nebekankina dantų skausmai ir baimė, kad kažkas išsigąs, pamatęs Jūsų šypseną.

Visgi, dantų protezavimas Vilniuje nėra pati lengviausia odontologijos procedūrą. Ją atlieka dagiau nei vienas specialistas, todėl be pasiruošimo tinkamai to atlikti negalima. Jei rimtai galvojate apie šią procedūrą, apsilankykite pas savo odontologą, susidarykite gydymo planą ir tik tuomet galėsite džiaugtis žavinga šypsena.