Medicina / Sveikata,  Pirkiniai / Paslaugos

Apie dantų tiesinimą ir breketus

BreketaiDantų kreivumą ir tuo pačiu netinkamą sąkandį sąlygoja keli veiksniai: genetika, neteisingas kvėpavimas (per burną), žalingi įpročiai (piršto čiulpimas, per ilgai naudojamas čiulptukas), įvairios traumos ir panašiai. Kad ir kodėl jūsų dantys yra kreivi – kuo skubiau turi būti atliktas dantų tiesinimas. Klausiate kodėl? Kreivi dantys sukelia ne tik estetines problemas (žmogus vengia juoktis, lankytis pas odontologą, nes jaučiasi nemaloniai dėl savo burnos ertmės būklės, įvairiomis priemonėmis bando nuslėpti problemą), bet ir kitas. Tuo pačiu, nuolatinis galvojimas apie savo dantis, jų rodymo vengimas, verčia jausti ir psichologines sienas. Tik tinkamai pasirūpinus savo burnos ertme vėl galėsite džiaugtis nuostabia šypsena.

Problemos dėl netiesių dantų

Kreivi dantys sąlygoja greta esančių dantų ir visos burnos ertmės problemų skatinimą. Kreivų dantų srityje nepalyginamai daugiau atsiranda dantų ėduonies. Taip nutinka, kadangi tokius dantis išvalyti yra kur kas sunkiau, o juose besikaupiantys maisto likučiai skatina kariesą, dantenų uždegimą. Pasitaiko atveju, jog kreivo danties gydymas yra tiesiog neįmanomas. Tokiu atveju, tenka dantį pašalinti, kad būtų sutvarkyti visi kiti. Kuo anksčiau kreipsitės pas odontologą, tuo mažiau papildomų problemų dantų tiesinimas jums sukels.

Dėl netaisyklingo sąkandžio maisto kramtymo metu apkrova dantims yra nevienoda. Kol vieni visiškai nebeatlieka savo funkcijos, kiti turi dirbti dvigubu pajėgumu. Dėl per didelio krūvio didėja tikimybė prarasti dantis, tad labai svarbu, kad sąkandis būtų taisyklingas. Didelis dėvėjimasis taip pat dažnai būna dantų nulūžimo, nuskilimo priežastimi. Tokius dantis reikia kuo skubiau gydyti, o tai vėl reikalauja tiek papildomo laiko, tiek pinigų. Netinkamai sukramtytas maistas gali sukelti virškinimo ar skrandžio problemas.

Dantų tiesinimo trukmė ir kaina

Ortodontinio gydymo laikas kinta priklausomai nuo jūsų burnos ertmės, tačiau įprastai jis trunka apie dvejus metus. Dažniausiai dantų breketai reikalauja ilgesnio gydymo laikotarpio nei išimamos plokštelės. Kaina taip pat varijuoja nuo jums reikalingo gydymo būdo ir breketų rūšies. Šiuo metu galite rasti labai platų dantų breketų pasirinkimą. Kai kurie beveik nesimato. Neakylūs asmenys net nepastebės, kad juos nešiojate. Tačiau jų kaina kur kas didesnė. Taip pat kaina kinta priklausomai ir nuo gydymo metodikos sudėtingumo. Gydytojas odontologas preliminarią kainą jums pasakys dar prieš uždėdamas breketus.

Kas yra mikroimplantai?

Šiuo metu greta išimamų plokštelių ir breketų taip pat plinta ir mikroimplantų gydymo būdas. Jų pagrindinė funkcija – atraminė. Jais koreguojamas sąkandis ir stengiamasi ištiesinti kreivus dantis. Ortodontiniai mikroimplantai nejuda ir todėl padeda tiksliau, paprasčiau ir greičiau išgydyti sąkandį. Dantų mikroimplantai sprendžia šias problemas: dantų susigrūdimas, netaisyklingas sąkandis, dirbtinis dantų daiginimas ir panašiai. Kai kuriais atvejais rekomenduojama juos naudoti, kai pacientas nenori dėti breketų ant visų dantų. Pastarieji sutrumpina ir gydymo laikotarpį. Mikroimplantai vis labiau populiarėja, kadangi įsodinus šį mažą sraigtelį į žandikaulį nereiki nešioti didelių ir nepatogių breketų.

Dantų šalinimas

Kartais taikant ortodontinį gydymą reikia pašalinti tam trukdančius dantis. Šiuo metu taikomos modernios gydymo sistemos padeda prisitaikyti prie esamo dantų išdėstymo ir taip dantų šalinimas nebetampa būtinybe. Tiesa, jei pašalinamas dantis, tikrai neturėsite didelio tarpo burnos ertmėje. Koreguojantis sąkandžiui dantys dažniausiai sustumiami, tad surikiuoti dantys tarsi uždaro laisvą tarpą.