Darbas, kaip apibrėžia Lietuvių kalbos žodynas, yra „tikslingas, visuomenei naudingas žmogaus veikimas, reikalaujantis protinių ar fizinių jėgų įtempimo, dirbimas, veikla, triūsas“. Paprastai darbas duoda tam tikrus rezultatus – piniginį užmokestį ar kokį kitą atlyginimą, galiausiai, atliktą tam tikrą užduotį ir jos nešamus vaisius. Šiandien žmonės, rinkdamiesi profesiją ir pareigas ar darbovietę, dažniausiai orientuojasi į darbo rezultatus, būtent pinigus, o ne į patį procesą. Tačiau retkarčiais reikėtų vis savęs sąžiningai paklausti ir apie pačią eigą – juk svarbu, kad ji teiktų malonumą, o taip pat ir neštų naudą (ne materialią) kitiems žmonėms. Darbas neturėtų būti vien tik pinigų vaikymasis – nuo jo greitai pavargtumėme.
Jeigu atvirai pasikalbėję su savimi staiga pajutote, kad darbinio proceso teikiamo malonumo nėra, tikriausiai jums vertėtų pavartyti puslapius, kur pateikiami darbo skelbimai, arba nueiti į darbo birza, kad būtų galima rasti tokias naujas pareigas, kurios ne tik neštų piniginę naudą, bet ir džiugintų. Mėgti savo darbą yra tikrai labai svarbu. Skeptiškai galima būtų klausti (šitaip iš karto tą mintį ir neigiant), kam gi tai: juk galima tiesiog išbūti reikiamą kiekį valandų darbo vietoje, o namie „tai jau atsipalaiduoti“, išleidžiant poilsiui didžiąją dalį uždirbtų pinigų ir pamažu „kerpėjant“ priešais televizoriaus ekraną ant lovos. Žinoma, toks variantas tikrai yra įmanomas. Tiesą pasakius, taip gyvena tikriausiai didesnė dalis visuomenės – per daug reikšmės neteikdami tam, ką ir kaip daro savo darbe, nes nesupranta, kaip tai veikia ne tik juos pačius, bet ir jų aplinką, bendruomenę ir netgi visą šalį. Vis dėlto reikėtų suprasti tai, kad tokia darbo sutartis, pasiryžimas dirbti tik dėl uždarbio, yra kaip sutartis su velniu (kaip pasakose). Tokie darbuotojai nėra labai reikalingi ir patiems darbdaviams, nes juos labai sunku motyvuoti siekti ko nors daugiau, netingėti ir netrukdyti kitiems dirbantiems.
Dauguma pačių sėkmingiausių pasaulio verslininkų teigia, kad svarbiausia bendrovėje visiems jos nariams suprasti ne ką ir kaip, o kodėl tai daro (pavyzdžiui, kodėl gamina maistą, kodėl platina knygas, kuria automobilius ir taip toliau). Lygiai taip pat kiekvienas darbuotojas turėtų suprasti, kodėl jo darbo indėlis bendrovėje yra svarbus. Pavyzdžiui, konstruojant lėktuvus kiekvieno inžinieriaus specifinė atliekama funkcija yra kone mirtinai svarbi – nuo jos priklauso daugybės žmonių gyvybė, nes vos pritrūkus vienos detalės lėktuvas gali sudužti. Kitose profesijose pavojus kieno nors gyvybei galbūt taip dažnai ir negresia, tačiau kiekvienas žmogus įmonėje – tai labai svarbi grandis darniame darbų „chore“. Juk pasitaiko, kad jei vienas žmogus netinkamai atlieka savo darbą, kitas negali jo pratęsti toliau arba turi viską taisyti, perdaryti, koreguoti.
Naujo darbo paieškos ir darbo skelbimai, jei pajutote, kad nebeliko malonumo senose pareigose, naudingos ne tik darbdaviams ir sklandžiam darbo procesui, bet ir pačiam darbuotojui. Vos tik atrandamas džiaugsmas veikloje, kurią atliekame, keičiasi praktiškai visas gyvenimas: atsiranda potraukis ryte keltis į darbą, nebelieka beprasmybės jausmo vos prabudus, kiekviena diena tampa stebuklinga, nes kelia vis naujus karjeros iššūkius, o ir pati darbų kokybė būna žymiai aukštesnė. Darbo skelbimai vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kur bebūtumėte gali garantuoti jums, kad jausite pilnatvę kiekvieną sekundę, praleistą darbe ir netgi už jo ribų. Svarbiausia, vos tik imsite mėgautis tuo, ką darote, norėsite atlikti tai kuo geriau, taigi tikriausiai labai greitai susilauksite paaukštinimo pareigose, geresnio atlyginimo ar kitokių darbdavių paskatinimų.
Taigi tada, kai atsiverčiami darbo skelbimai, reikėtų nepamiršti, kad tai – ne paprasčiausios naujų pareigų paieškos, bet didelis žingsnis geresnio gyvenimo link. Ne tik jūsų pačių gyvenimo, bet ir visų aplinkinių, netgi visos visuomenės, tiesiogiai pajusiančios pozityvius pokyčius. Taigi reikėtų nebijoti keisti darbo ir niekada nepamiršti, kad verta vaikytis vertybinės ir moralinės, su tobulėjimu susijusios, o ne piniginės naudos.