Įvairenybės

Darbo pasiulymai Kaune

Eksperimentas: ar pavyks per mėnesį susirasti darbą Kaune?

Darbo pasiulymai Kaune
Darbo pasiulymai Kaune

Tegul bus palaiminta ta diena, kai internete atirado skelbimų puslapiai, kuriuose sudėti visi darbo pasiulymai Kaune.  Šį kartą dėmesį telksime kaip tik ten, nes pažiūrėsime, ar įmanoma per mėnesį, naudojantis internetiniais skelbimais, ten susirasti darbą. Eksperimento dalyvis – Vitas, kuriam jau nepadėjo darbo birza, tad viltis jis deda į internetinę skelbimų paiešką. Vitas yra dirbęs keliuose pagalbinių darbų, taip pat savanoriavęs keliuose festivaliuose, padėdamas organizuoti. Vaikinas baigė vadybos studijas. Norėtų susirasti normalų darbą, kuris galėtų atitikti jo specializaciją ir įgūdžius.

Vadybininko padėjėjas

Taigi, pirmasis laimikis, galimas darbas Kaune, tai skelbimas, ieškantis žmogaus, galinčio asistuoti vienoje kontoroje. Ji užsiima logistikos prekių skaičiavimu, krovinių nukreipimu. Iš pirmojo įspūdžio sprendžiant, darbo skelbimai ne dažnai ir pasiūlo tokių pelningų darbų, nes atlyginimas čia itin aukštas, siekia tris su puse tūkstančio. Tad Vitas tikrai nori čia įsidarbinti, žinoma, supranta, kad ten pat kandidatuos ir dar daug žmonių, taigi, nebus lengva visus pranokti.

Vitas parašo motyvacinį laišką, CV ir siunčia savo darbdaviui Kaune. Jau kitą dieną jam skambina iš tarpininkų komandos ir siūlo atvykti į pokalbį. Kol kas pasirodo su darbdaviu tiesiogiai bendraujama dar nebus, tačiau šauni tarpininkų komanda padės nustatyti pradines galimybes dėl šio darbo. Kaip teigia atrankos specialistai, tokie pasiulymai visada sulaukia itin didelio dėmesio, tačiau ir į šią atranką kviečiamas ne kiekvienas parašęs laišką. Deja, pokalbio metu ir gautų užduočių sprendimo metu paaiškėja, kad Vitui trūksta kai kurių esminių savybių – užsienio kalbų mokėjimo. Mat tai tarptautinio darbo specifika, tad šis variantas iškart atkrenta.

Pardavimų planuotojas

Kitai įmonei Kaune reikia pardavimų planuotojo, dirbant su leidyba. Planuotojas kartu būtų atsakingas už visą pirkimų ir reklamos planavimą, iš jo keliautų komerciniai pasiulymai galimiems partneriams. Vitas nusiunčia ir čia savo laiškus, ir tikisi gero atsakymo. Jis ateina, tačiau ne taip greitai, kaip praeitą kartą. Pakviečiama atvykti į pokalbį.

Pokalbio metu vėl paaiškėja, kad tokie darbo pasiulymai Kaune yra labai paklausūs – gal dėl galimybės dirbti tikrai prestižinėje įmonėje. Deja, labai greitai paaiškėja, kad pačiam Vitui netiktų darbo sąlygos. Mat atlyginimas gana nedidelis, o darbo valandų nemažai. Tariamasi dėl geresnių sąlygų, tačiau ir šis susitikimas neduoda vaisių ir gerų rezultatų. Vitas nenusimena – yra ir kiti darbo pasiulymai Kaune, kuriuos galima išmėginti.

Projektų vadovo asistentas

Galų gale Vito dėmesį patraukia kvietimas dirbti ryšių su visuomene agentūroje, komunikacijos planuotojo – projektų vadovo asistentu. Tokie darbo pasiulymai Kaune nėra itin dažni, daugiau jų pasitaiko sostinėje.

Vitas atsiunčia pristatymą ir sulaukia kvietimo susitikti. Susitikime kalbamasi apie vieni kitų lūkesčius bei pasiūloma bandomoji užduotis. Jos metu Vitui tenka padėti parengti komunikacijos planą, pasiūlyti savo idėjas, viešinant vieną renginį. Šios užduoties metu Vitas supranta, jog jam tikrai patinka toks darbas ir jis gali realizuoti savo geriausias savybes. Taigi, internete rasti darbo pasiulymai Kaune bent jau tikrai sulaukia iš tiesų didelio ir teigiamo vaikino dėmesio.

Kol laukia atsakymo iš darbdavių, vaikinas sako, kad tikrai norėtų dirbti šioje srityje, nesvarbu, ar šioje kompanijoje, ar kitoje. Tad gavęs neigiamą atsakymą pats parašys kitoms komunikacijos bendrovėms ir pasisiūlys ten dirbti. Tačiau to daryti neprireikia – Vitas gauna teigiamą atsakymą, o kartu ir sprendimą mūsų mįslės – ar įmanoma susirasti darbą Kaune per vieną mėnesį.