Darbas,  Laisvalaikis / Pomėgiai,  Valstybė/Politika,  Verslas / Ekonomika,  Visuomenė

Nestandartiškas būdas surasti darbą

Lietuvos teritorinės darbo biržos duomenimis, nedarbo lygis šiuo metu Lietuvoje yra apie 11%, jis po truputį mažėja bet didesnio nedarbo mažėjimo tikėtis neverta. Todėl suprasdami kokioj nemalonioj situacijoi yra atsidūrę tie 11% darbingo amžiaus Lietuvos gyventojų, siūlome kitaip pasižiūrėti į darbo paieškos procesą. Pabandysiu Jums aprašyti keletą įdomių sprendimų kaip nestandartiškai atkreipti į save darbdavių dėmesį ir būti pastebėtam.

Šiuo metu yra daug knygų parašytų apie savęs motyvavimą, savęs kaip asmenybės kūrimą ir pasitikėjimo didinimą, taip pat ir visuomenė skatina žmogų tapti didžia asmenybe, savo srities žinovu ir geidžiamu darbuotoju savo darbdaviams, tokius žmones žino visi toje srityje dirbantys ir į juos lygiuojasi. Pabandykite į save, beieškantį darbo proceso dalyvį, pažvelgti lygiai taip kaip  įmonė (prekinis ženklas) žiūri į klientų paiešką?

Įmonė norėdama parduoti savo paslaugas ar prekes, visais atvejais turi apie jas pranešti potencialiam, būsimam pirkėjui, (kaip vienas garsus žmogus yra pasakęs: Jei manęs nėra internete, manęs nėra niekur.) Taigi prekės žinomumo didinimas yra vienas prioritetinių dalykų ant kurių sukasi didžioji dalis visų verslų. Taigi pagalvokite, kur yra reklamuojami visi populiariausi produktai kuriuos Tu perki? TV, radijas, spauda, lauko reklama, internetas, tai pagrindinės terpės reklamai, taigi jei ieškai darbo kodėl nepasinaudoti ir tau šiais informavimo apie save būdais? Brangu? Taip iš tiesų nepigu, bet ne internetas.

Internete turint išmonės galima tikrai nebrangiai suformuoti aplinkinių nuomonę apie save, galima visiškai nemokamai susikurti blog‘ą, galima nufilmuoti savo prisistatyma video kamera ir prisistatymą įkelti į youtube. (Šiuo būdu jau naudojasi užsienio gyventojai senokai, ir kai kurie, pasakydami video pranešimuose kažką įdomaus, užsidirba ir pinigų). Bet vien tik Blog‘o ar video neužteks nes reikės kad Jus kas nors pamatytų, todėl reikės reklamos, ir čia Jums gali padėti paslauga Google Adwords kurios dėka Jūsų blog‘ą ar video galės pamatyti potencialūs darbdaviai.

Lietuvoje yra ir kitų pavyzdžių, kaip žmonės pasinaudojė Google Adwords reklaminėmis kampanijomis bando parduoti automobilius ir kitokius daiktus, taip pat yra pavyzdžių kai žmonės sukūrę savo internetinę svetainę ieško sau žmonų ir t.t. taigi būkit išradingi ir Jus pastebės!

Autorius: Darbo-rinka.lt