Darbas,  Visuomenė

Darbo skelbimai – priemonė įmonės reklamai?

Ar įmonės ieškodamos darbuotojų darbo skelbimuose, darosi sau nemokamą reklamą? Sklinda kalbos internete kad yra tokių įmonių kurios visomis priemonėmis skleidžia informaciją internete apie save ir savo parduodamus produktus/paslaugas. Nepaslaptis kad vienas iš tų būdų yra ir dėti skelbimus darbo skelbimų portaluose, ir ten akcentuoti visą skelbimo turinį ne į ieškomo darbuotojo savybių ir kitų reikalavimų aprašymą o apie savo veiklą. Yra žinių kad net įmonėse darbuotojų atrankai yra samdomi personalo atrankos specialistai labiau apmokomi pristatyti įmonę negu ištiesų surasti reikiamą specialistą.
Bet ar tai tikrai veikia? Kaip žinia didžiuosiuose darbo skelbimų portaluose yra daug darbo skelbimų kuriuose nurodoma tik personalo atrankų įmonė kuri užsiima darbuotojų atranka kitoms įmonėms, ir po tokiomis įmonėmis dažniausiai slepiasi solidžios vidutinio dydžio įmonės arba užsienio kapitalo įmonės norėdamos pradėti veiklą Lietuvoje. Joms yra reikalingi specialistai, ir visi supranta kad žmonių laiko švaistymas yra pakankamai bergždžias užsiėmimas.

Mano nuomone kviesti žmones į pokalbį nenorint jų priimti į darbą o pristatyti tik savo įmonę yra pakankamai mažo efektyvumo ir didelių sąnaudų reklaminė kampanija. Dar vienas espektas yra etinis, ar tikrai tos įmonės nenusižengia etikos normomis taip trukdydami laiką kitiems asmenims, nes jie juk žada visai ką kitą. Nors daugumą atėjusių į pokalbį žmonių to greičiausiai net nesupranta, o specialistų įtakoti ir apliaubsinti visokiais pažadais jie skelbia žinią apie tos įmonės produktus savo draugams (o tai yra vienas geriausių reklamos būdų).
Paskaičiavus tokios reklamos moralumą ir efektyvumą, nemanau kad kitur išleidus tą pačią pinigų sumą reklamai būtų nors kažkiek mažesnė nauda, priešingai, manau su geru marketingo specialistu galima pasiekti daug didesnį efektyvumą, nes dabar skaitmeninis amžius kur galima išnaudoti didžiausią potencijalą turinčią terpę tai internetą, socialinius tinklus, lauko reklamą, spausdintą reklamą, tv, radio ir daug kitų reklamos būdų.