Darbas,  Įvairios svetainės

Darbuotojų ir darbdavių aktyvumas vasarą

Nepaslaptis, kad vasara darbo rinkoje vyrauja štilis. Yra kelios priežastys lemenčios šios rinkos pasyvumą. Vasara – atostogų metas, taip yra pas daugelį darbuotojų ieškančių įmonių. Paprastai vasaromis dauguma verslo sričių šiek tiek dirba lėtesniu tempu, dėl to kad tiek darbuotojai, tiek verslo parneriai poilsiauja, to pasekoje yra ženkliai sumažėję naujų darbuotojų paieška. Kaip matome, nauji darbo skelbimai publikuojami žymiai rečiau. Bet tai ne vienitelė priežastis, kodėl rinka išgyvena stagnacijos periodą.

Kita labai svarbi priežastis kodėl vasarą darbo rinka (darbuotojų paieška) sulėtėja tai, kad vasaros metu atsiranda daug papildomo sezoninio darbo. Tai ir lauko prekyba, aptarnavimo sektorius, žemdirbystė, reakrecija, ir daug kitų sričių, dėl to kurortiniuose miestuose, nedarbas praktiškai išnyksta, o kitų miestų gyventojai irgi mielai renkasi kurortinius miestus, kad užsidirbtų ir tuo pačiu pailsėtų. Tokiu būdu nedarbas Lietuvoje vasaros metu abai ženkliai sumažėja, o kai kur beveik visai išnyksta. Beabejo tokia vasariška veikla ypač pasinaudoja moksleiviai ir studentai.

Dar viena ir tikrai ne pati mažiausia vieta kur mažinama bedarbystė vasarą, tai sparčiai besiplečiančios žemės ūkio bendrovės, jo bedarbystę mažina ypač opiose vietose, kur Lietuvoje daugiausiai bedarbių – tai yra kaimuose ir rajonuose. Atsradus daug papildomų darbų, ūkininkai mielai į pagalbą samdosi papildomą darbo jėgą, taip geridami situaciją didžiausio nedarbo zonose. Ūkiuose atsiranda darbo ir specialistams ir nekvalifikuotai darbo jėgai.

Vis daugiau ir daugiau ūkininkų modernizuoja ir kompiuterizuoja savo ūkius, dėl to vis mažiau darbuotojų jiems reikia, bet mes tikimės, kad smulkieji ūkininkai pasisėmę patirties iš jau išaugusių ūkių, taip pat norės plėsti savo ūkius ir taip kurs naujas darbo vietas kaimuose ir atokiuose rajonuose, taip mažindami bedarbystę, bent jau vasaros sezonu, o vėliau ir eiliniai darbininkai išmokę amato turės patys galimybę kurti ūkius.

Taigi, džiaugemės su visais kad vasara puiki proga užsidirbti papildomų pinigų, ir laukiam rudens kada darbo rinka vėl atsigaus, ir skatins darbuotojų ir darbdavių tolesnį gerą bendradarbiavimą.