Darbas,  Verslas / Ekonomika

Nedarbas traukiasi iš Lietuvos

2011 metų birželio 1 dieną Lietuvoje buvo fiksuotas 11,2 proc. nedarbo lygis – bedarbių buvo 243,2 tūks. – tai yra 25 proc. mažiau nei praeitais metais tuo pačiu laiku. Laisvų darbo vietų atsirado 26 proc. daugiau nei praeitais metais tuo pačiu laiku.

Daugiausia darbo skelbimų įregistruota tokioms specialybėms: siuvėjas, vairuotojas, statybininkas, pardavimo vadybininkas, dažytojas, virėjas, padavėja. Iš to galima matyti kad darbdaviai daugiausiai ieško nekvalifikuotos darbo jėgos.

Vasaros sezono metu daugiausiai darbo vietų atsiranda kurortuose – Palangoje ir Druskininkuose. Čia daugiausiai sumažėjo nedarbo rodiklis. Iš didmiesčių mažiausias nedarbas fiksuojamas Šiauliuose (8,6 proc), o didžiausias – Panevėžyje (12,4 proc). Daugiausiai bedarbių Lietuvoje yra Ignalinos, Zarasų ir Anykščių rajonuose (atitinkamai 18,7; 16,9 ir 16,5 proc).

Lietuvos teritorinė darbo birža taiko įvairias programas skatindama gyventojų užimtumą. Vien pagal verslo liudijimus per pirmus penkis šių metų mėnesius pradėjo dirbti tūkstančiu bedarbių daugiau, nei per tą patį praeitų metų laikotarpį.