Darbas,  Valstybė/Politika,  Verslas / Ekonomika

Darbuotojų CV darbdaviai neieško

Nors Lietuvoje didžioji dalis darbdavių, ieško darbuotojų patys, ir nesikreipia į įdarbinimo agentūras, jie talpina skelbimus į darbo skelbimų portalus, bet jie niekada neieško darbuotojų kurie yra patalpinę savo CV portaluose. Kodėl taip atsitinka? Visų pirma darbadavys nežino ar darbuotojas vis dar nėra susiradęs darbo. Kitas dalykas, darbdavys gauna labai daug pasiūlymų pats įdėjęs darbo skelbimą, tad kam jam vargintis ir leisti resursus ir laiką peržiūrinėjant darbuotojų pateiktus skelbimus internete.

Nors Lietuvoje savo CV mėgsta palikti darbo skelbimų portaluose nemažas procentas ieškančių darbo, bet kaip praktika ir statistika rodo, tik didžios įmonės retais atvejais pasižiūri į specialistų darbo skelbimus didžiuosiuose darbo skelbimų portaluose. Ir paprastai ta informacija yra mokama, tačiau daugiausiai CV apie save palieka nekvalifikuotų darbų ieškantys žmonės, ne tokiuose populiariuose darbo skelbimų portaluose, kuriuose darbdavys nesivargina ieškoti sau darbuotojo, geriausia ką jis gali padaryti tai tik palikti skelbimą su informacija apie savo įmonę. Išvados tokios kad darbo skelbimai yra geriausia išeitis ieškant darbo, o savo CV palikinėjimas interneto portaluose yra laiko švaistymas.

Bet kita vertus yra dar viena vieta kur nekvalifikuota darbo jėga „palieka“ savo CV, ir jei juos remia valstybė, tai darbą susirasti yra paprasčiau – tai Darbo birža. Darbo biržoje daug socialinių grupių žmonių yra rememi, ir darbdavys įdarbinęs tokį asmenį gauna iš valstybės paramą kažkuriam laikotarpiui. Tai skatina darbdavius priimti darbuotojus iš darbo biržos.

Darbo Rinka