Automobiliai / Motociklai

Daugiausia automobilių turinčios pasaulio valstybės

Nepaisant to, kad vis daugiau kalbama apie atsinaujinančius energijos šaltinius, išsivysčiusios šalys tampa vis labiau priklausomos nuo naftos. Priežastis – automobiliai. Augantis pragyvenimo lygis leido vis didesniam gyventojui skaičiui savo patogumui įsigyti automobilius. Nenuostabu, kad žvelgiant į daugiausia tūkstančiui gyventojui turinčių automobilių statistinius duomenis matome tik turtingas šalis.

Vienintelis milžinas šiame dešimtuke – Jungtinės Amerikos valstijos. Ši šalis, kuri yra žinoma ne tik dėl gamtos stebuklų, bet ir plačių ir labai ilgų autostradų. Daug ilgiausių pasaulyje kelių yra būtent šioje šalyje. Be to, kitaip nei Europoje JAV didesnis galvos skausmas senesnių ir galingų mašinų vairuotojams yra automobilių remontas. Degalų kainos ten net kelis kartus žemesnės.

Taip pat dešimtuke regime ir kitas „naujojo pasaulio valstybėmis“ vadinamas šalis. Tai Australija (6 vieta) ir Naujoji Zelandija (5 vieta). Nenuostabu, kad šalyse, kuriose žmonės kadaise iškeliavo ieškoti geresnio gyvenimo ir turi gero gyvenimo atributus. Mūsų atveju automobilius ir išvystą infrastruktūrą: gerus kelius ir dažnai regimus servisus, kur atliekamas kokybiškas automobilių remontas.

Ar žinote, kur prancūzai važiuoja pralošti savo pinigų? Tai Monakas. Praktiškai tai yra tik gražus miestas prie jūros, kurio tikriausiai niekas ir nežinotų, jei ne faktas, kad tai yra antra nuo galo pagal dydį pasaulio valstybė. Antras įdomus faktas – ši šalis yra pirma pasaulyje pagal automobilių skaičių vienam gyventojui. Palikdama antroje vietoje jau minėtą JAV ši 35 tūkstančius gyventojų turinti karalystė gali pasigirti, kad čia gyvenantiems žmonėms tikrai nereikia jokios viešojo transporto sistemos, o tik daugybės dirbtuvių, kur atliekamas automobilių remontas. Šios šalies žmonės įpratę visur nusigauti savo automobiliu.

Lichtenšteinas (4 vieta) ir Liuksemburgas (5 vieta) – kitos dvi mažos Europos valstybės. Lichtenšteinas taip yra labai maža valstybė, kurios gyventojų skaičius yra beveik toks pat, kaip Monako. Tuo tarpu Liuksemburgas turi daugiau nei 500 tūkstančių gyventojų. Žinoma, tai netrukdo žmonėms turėti daug automobilių.

Žvelgiant į automobilių skaičius vienam gyventojui statistiką, paaiškėja, kad išsivysčiusiose šalyse, kuriose gyvena tik 20 procentų pasaulio žmonių yra 80 procentų automobilių. Lietuva šiame sąraše užima 23 vietą.

automobilių remontas