Automobiliai / Motociklai,  Verslas / Ekonomika

Daugiausiai krovinių transporto rinkoje nuo 2012 metų

Krovinių pasiūlymai antrajame ketvirtyje
Krovinių pasiūlymai antrajame ketvirtyje

TimoCom transporto barometras pagaliau suklestėjo antrajame 2015 m. ketvirtyje. Įspūdingas krovinių ir transporto santykis 54:46, patvirtina šių metų pirmojo ketvirčio skaičius. Egzistuoja įvairios šių teigiamų pokyčių priežastys.

Jau balandžio mėn. buvo padaryti pirmieji žingsniai siekiant, kad antrasis ketvirtis būtų intensyvus krovinių atžvilgiu. Per pirmąjį mėnesį krovinių dalis Europos transporto rinkoje padidėjo beveik 13% iki 53% lyginant su praėjusiu mėnesiu. Padidėjimo buvo galima tikėtis dėl Velykų švenčių daugelyje Europos šalių ir su tuo susijusių keturių dienų darbo savaičių. Vis dėlto, šio padidėjimo mastas yra nepaprastas, kaip ir TimoCom transporto barometro sukūrimas vėliau.

Geležinkelių streikai užpildo kelių transporto užsakymų knygas

Gegužės mėnesį krovinių apimtys dar didėjo. Krovinių ir transporto pasiūlymų santykis 59:41 TimoCom transporto barometrui buvo reikšmingai didesnis negu praėjusiais metais (48:52). Bendras 10,6% transporto užsakymų padidėjimas nudžiugino transporto priemonių tiekėjus. Dėl daugybės švenčių, galima beveik garantuoti (pernelyg) pilnas užsakymų visoje Europoje gegužės mėn. Vis dėlto, šiais metais, TimoCom vyriausiasis atstovas Marcel Frings pateikia papildomą galimą paaiškinimą šiam didžiuliam padidėjimui, „Gegužės mėn. Vokietija susidūrė su dviem dideliais geležinkelių streikais per trumpą laikotarpį. Tai reiškė, kad būtini geležinkelių pajėgumai buvo neprieinami ir reikėjo sunkvežimių, kurie galėjo padėti. TimoCom transporto barometras Vokietijoje parodė, kad krovinių ir transporto priemonių santykis buvo 85:15, ir tokia situacija tęsėsi kelias dienas. Transporto paslaugų tiekėjai visoje Europoje, kurie atvyko į Vokietiją norėdami patenkinti paklausą, gavo naudos iš geležinkelių streiko.”

Birželio mėn. situacija normalizavosi. Kaip ir ankstesniaisiais metais, skaičiai išsilygino ir pasiekė subalansuotą lygį per pirmąjį ketvirčio mėnesį.  TimoCom transporto barometras vasarą pradėjo krovinių ir transporto priemonių santykiu 50:50.

Marcel Frings nesitiki didelių siurprizų ateinantį ketvirtį, „Manome, kad skaičiai liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėn. bus labai panašūs į ankstesnių metų skaičius. Krovinių dalis transporto rinkoje šiek tiek sumažės trečiojo ketvirčio pradžioje. Ji pasieks žemiausią lygį rugpjūčio mėn., ir minimali krovinių dalis sieks 45%. Tuomet, rugsėjo mėn., verslas vėl pradės augti, o rinkoje bus krovinių perteklius.”

Sužinokite daugiau informacijos apie TimoCom ir transporto barometrą adresu www.timocom.lt.