El. Parduotuvės,  Įvairios svetainės

Dažniausiai daromos internetinės operacijos

pigu.lt informacija Delfi.lt
pigu.lt informacija Delfi.lt

Be kompiuterio daug kas neįsivaizduojame tiesiog savo paprastos kasdienybės – jo reikia visur. Daug kas kasdien naudojasi elektroniniu paštu, socialiniais tinklais, ieško reikalingos informacijos, apsipirkinėja didžiausiuose internetiniuose prekybos tinkluose (pvz., pigu.lt informacija Delfi.lt), naudojasi elektronine bankininkyste („Swedbank“, „DnB“, „SEB“ ir kt.) bei atlieka šimtus kitų operacijų. Norime įsitikinti ir apklausiame tiesiog kelių gretimame biure (mūsų pastate) dirbančių žmonių.

Daiva, redaktorė

Žinoma, kad nė dienos neįsivaizduoju be elektroninio pašto, tiek darbinio, tiek asmeninio, nes į juos abu man kasdien plūsta tekstai. Taip pat pertraukėlių metu mėgstu naršyti socialiniuose tinkluose. Kai nesidirba, nesigalvoja, taip pat išlieku nepakilusi iš darbo vietos, nes parūkymą (ką daro rūkantys kolegos) man atstoja pigu.lt, nuolaidos kodas, akcijos, žvalgymasis, kokių pigesnių akcijinių dalykų galima nusipirkti. Ne visada perku, kartais tik šiaip pasižvalgau, nors galėčiau. Aišku, vietos, kuriose lankausi, neapsiriboja pigu.lt. Atsiliepimai geri ir apie kitas elektronines parduotuves, ypač specializuotas. Taip pat VLKK puslapis – man jis kaip darbo įrankis. Kai redaguodama susiduriu su klausimais, nežinau kažkokių žodžių rašymo, trūksta užtikrintumo – vėlgi einu į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos puslapį ir ten viską  sužinau.

Romas, administratorius

Be pigu kalbėti apie tai, kur lankaisi internete, kai daug pertraukų darbe turi. O kai dirbi – tai jau dirbi, ir tada tai jau niekur nesilankai. Gal tik man taip, darbų maniakui, atrodo. Bet visgi sakyčiau, kad pagrinde išlieka tie tinklapiai, kurie reikalingi darbui. Tai įvairios mokesčių skaičiuoklės, elektroninė bankininkystė,  visokie prekybos tinklai ir parduotuvės, iš kurių kažką tenka pirkti (senukai, pigu.lt, maxima, amazon.com ir kt.). Aišku, visada smagiausia lankytis tokiose interneto svetainėse, kuriose yra viskas lietuviška, struktūruota ir logiška. Nemėgstu – sumaltų svetainių, kur nieko negali rasti, kur užstringa kompiuteris ar pačiam norisi jį išmest pro langą, švelniai tariant. Mano nuomone, „Pigu“ svetainė yra gana geras pavyzdys, kaip turi atrodyti normaliai padarytas ir sutvarkytas portalas. Apskritai, aš kaip žmogus esu kosmopolitas, mėgstu įvairovę, tai dėl to dažnai ir norisi paprasčiausiai, kad viskas visur būtų suprantama ir daugiau tų galimų pasirinkimų, o ne viena prekė ir rinkis iš šito monopolio.

Asta, vadybininkė

Daug laiko praleidžiu tinklapiuose, kuriuose galima žiūrėti serialus, filmus. Nekalbu apie tuos piratinius dalykus. Man patinka žiūrėti „Pietų Parką“, „Simpsonus“, „Sostų karus“, „Reklamos vilkus“ ir kitus serialus, kurie apsirodo oficialiose kūrėjų (ar prodiuserių) svetainėse. Taip pat dažnai naudojuosi tuo „Google“ patogumu, kada galima eiti per virtualias galerijas. Labai geras dalykas. Apskritai, daugiausiai turbūt ir naudojuosi paieškos sistemomis, žemėlapiais – informacijos ieškotojais.

Domas, vadybininkas

Aš dažnai lankausi elektroniniame pašte ir pigu.lt tinklapyje. Į elektroninį paštą man siunčia pasiūlymus, be to, aš pats rašau klientams ir partneriams. O iš pigu.lt dažnai tenka užsakinėti su verslu ir mūsų prekyba susijusias prekes. Dar dažnai lankausi skrydžių bendrovių ir įvairių kelionių agentūrų tinklapiuose. Bet čia jau labiau mano asmeninis pomėgis, o ne darbas ir būtinybė. Esu tikras kelionių, išvykų ir visokių žygių entuziastas. Kaip draugai sako: „Tu jam neduok valgyt, duok pakeliaut“. Dažnai žiūriu, kur galima nukeliauti pigiau, nes kam mokėti daugiau, kai vyksta visokios akcijos. Taip pat ir elektroninėse parduotuvėse neretai lankausi norėdamas susirasti kažkokią kelionių įrangą, lagaminus, gelbėjimosi liemenes, palapines – priklausomai nuo to, kaip ketinu neturkus keliauti.