Įvairenybės

Dekoratyvine kosmetika

Dekoratyvinė kosmetika padeda išsiskleisti grožiui

Dekoratyvine kosmetika
Dekoratyvine kosmetika

Šiais laikais reprezentatyvi išvaizda moterims yra labai svarbi. Neretai net darbo skelbimuose galima pamatyti reikalavimą atrodyti ne tik tvarkingai, pagal etiketo reikalavimus ir taisykles, bet ir tiesiog „reprezentatyviai“. Ką šis žodis slepia? Gražius plaukus ir odą? Prižiūrėtą kūną? Iš tiesų – viską viename. O to pasiekti padeda dekoratyvine kosmetika.

Naudojama nuo seniausių laikų 

Kosmetika naudojama jau tūkstančius metų. Dar Egipto faraonė Kleopatra kūną tepdavosi specialiais tepalais, o veidą ryškino dažais. Visose kultūrose, tautose ir visomis epochomis egzistavo kokia nors dekoratyvine kosmetika. Tai galėjo būti tiesiog anglies gabalėlis antakiams ir akims paryškinti. Arba burokėliai – skruostų raudoniui ir lūpoms padažyti. Šalia to aristokratijos atstovai mėgavosi prabangia kosmetika, pagaminta iš gyvūnų dalių ir augalų. Ir šiandien dekoratyvine kosmetika gaminama iš įvairiausių medžiagų. Vienos jų – sintetinės, atrastos tik XX amžiuje. Kitos – augalinės, žinomos nuo senovės.

Kas tai yra? 

Tiesa, kartais net moterys iki galo nesupranta frazės dekoratyvinė kosmetika reikšmės. Jos klausia – dekoratyvine kosmetika kas tai? Ar tai tik akių šešėliai, blakstienų tušas ir lūpdažis? Taip, šie produktai irgi yra dekoratyvinė kosmetika. Tačiau šios kosmetikos asortimentas gerokai platesnis. Dar yra daugybė priemonių iki tol, kol galų gale bus dedami paskutiniai potėpiai su lūpdažiu ir blakstienų tušu. Dekoratyvinė kosmetika skirstoma į kosmetiką veidui, akims ir lūpoms. Taip pat labai svarbūs specialūs šepetėliai makiažui daryti.

Veidui, akims ir lūpoms 

Veidui skirta dekoratyvine kosmetika susideda iš tokių produktų kaip skystas ar mineralinis makiažo pagrindas, randelių, dėmelių ar kitų netolygumus maskuojančios priežiūros priemonės, skaistalai, fiksuojanti makiažo pudra. Akims pagražinti naudojamas ne tik tušas, bet ir akių pieštukas, skysti pravedimai, įvairių tipų ir spalvų šešėliai. O ir lūpoms reikia ne tik lūpdažio. Pravartu turėti dar ir lūpų pieštuką, lūpų blizgį ar vazeliną su spalva, kuris lūpas ir pamaitins, ir pagražins.

Makiažo taisyklės 

Pasidaryti tobulą makiažą gana sudėtinga. Tik reta moteris tai geba padaryti, ypač jei kalbama apie šventinius makiažus, skirtus vestuvėms ar kitoms progoms. Mat nuo skirtingo intensyvumo, kiek kitaip pakreiptų linijų galima išgauti net naują veido, nosies formą. Taigi atsiranda pavojus veidą, akis, nosį ar lūpas išformuoti taip, kad išvaizda taps ne reprezentatyvi, o tiesiog… juokinga. Tarkime, su skaistalais veidą galima padaryti plonesnį, skruostikaulius ryškesnius ir pan. Žinant tai, prieš tepant skaistalus, visai pravartu pirmiau pagrindines taisykles sužinoti bent iš interneto. Tą galima padaryti įvedus paieškoje skaistalai kosmetika ar skaistalai naudojimo taisyklės.

Profesionalūs produktai 

Be to, skiriama profesionali dekoratyvine kosmetika ir paprastesnė, kurią įprasta naudoti kasdien. Visų pirma jos skiriasi tuo, kad profesionali išsilaiko gerokai ilgiau, šviečiantį veidą su fotoaparato blykste, oda neatrodo blizganti ir pan. taigi tokios kosmetikos kasdien mums visai nereikia. Tačiau per šventes ji labai svarbi, kad atminimui darytos nuotraukos būtų gražios ir galėtų papuošti gal net viso kambario sieną. Profesionali dekoratyvine kosmetika internetu parduodama taip pat, kaip ir paprasta. Jos įsigyti internetu patogu tuomet, kai jau yra išbandytos spalvos ir kosmetikos tinkamumas konkrečiai odai.

Būtina išsirinkti, kas tinka 

Kosmetikos priemones gaminančių firmų  yra išties daug. Kiekviena jų gamina truputį skirtingą dekoratyvine kosmetika. Kai kurios priemonės gali būti ir labai panašios ar identiškos. Tačiau kitos skirtis kaip diena ir naktis. Todėl tam tikra dekoratyvine kosmetika vienai moteriai gali puikiai tikti, o kitai netgi sugadinti jos odą. Dėl to išsirinkti, kas tinka, gali užtrukti šiek tiek laiko. Vis dėlto jį paaukoti tikrai verta. Kokybiška ir tinkanti dekoratyvine kosmetika moteriai įkvėps pasitikėjimo savimi, drąsos ir padės siekti savų tikslų.